Доступне місто: нові будівельні норми збільшать двері та зменшать бордюри

Доступне місто: нові будівельні норми збільшать двері та зменшать бордюри

Київ, великі міста та містечка поступово ставатимуть доступнішими для маломобільних українців. Так, з першого квітня почали діяти державні будівельні норми щодо інклюзивності будівель. Про це розповіли на сторінці спільноти Доступно.UA.

- Ці норми поширюються на проектування, будівництво та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд, а також на розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення, - йдеться у документі Міністерства регіонального розвитку. 

Норми не зобов’язують переробляти всі будівлі просто зараз і робити їх доступними, але під час реконструкції чи перебудови власник зобов’язаний робити свій простір безбар’єрним для всіх. Те саме стосується побудови нових.

Цікаво, що  19 квітня активісти команди Доступно.UA. запрошують долучитися до акції Вйо перевіряти суди на доступність!

Організатори кличуть активістів, правозахисників, експертів, волонтерів та просто небайдужих киян на масштабну перевірку київських судів. 

Перед цим, 13 квітня, усі волонтери пройдуть коротке навчання, де дізнаються про основні критерії перевірки приміщення на доступність.