Як проголосувати в другому турі виборів президента України: три правила для виборця

Як проголосувати в другому турі виборів президента України: три правила для виборця

Не всі виборці змогли знайти себе у списках під час першого туру виборів голови держави, який відбувся 31 березня. У громадянській мережі «ОПОРА» розповіли про 3 простих кроків, які треба зробити аби точно проголосувати у другому турі 21 квітня.

Перевірити себе в кабінеті виборця онлайн

Перевірити себе онлайн в кабінеті виборця на сайті Державного реєстру виборців (ДРВ) у розділі «Перевірка включення». Вводити свої персональні дані треба дуже-дуже уважно, без жодних описок.

У разі відсутності - звернутись до ДРВ до 15 квітня

У разі відсутності виборця у списку, до 15 квітня ще можна додати себе через відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації із заявою про включення до списку виборців. Адреси всіх відділів можете знайти за посиланням.

Відділи ведення Держреєстру виборців працюватимуть до виборів без вихідних. Але оскільки до 15 квітня також триває процедура тимчасової зміни місця голосування, то можуть бути великі черги.

Якщо не встигли оновити дані через ДРВ, то до 19 квітня можна звернутись до суду

У разі якщо виборця немає у списку виборців і він не встиг вчасно звернутись до відділу ведення ДРВ, то до 19 квітня можна додати себе до списку виборців через суд. Після цього зміни до списку виборців більше до виборів вноситись не будуть.