Живопис вражень «захопить» столичний Будинок художника

Живопис вражень «захопить» столичний Будинок художника

З 11 по 21 квітня у виставковому залі Національної спілки художників України пройде художня виставка «Сучасний український імпресіонізм», присвячена 145-річчю відкриття першої виставки імпресіоністів у Парижі, що відбулася 15 квітня 1874 року.

ДОВІДКА
Імпресіоні́зм (від фр. impression — враження) — мистецька течія у живописі, а також у літературі та музиці, яка виникла в 1860-х роках та остаточно сформувалася на початку 20 століття у Франції. Імпресіоністи у своїх творах намагаються відтворити шляхетні, витончені особисті враження та спостереження мінливих миттєвих відчуттів і переживань, природу, схопити мінливі ефекти світла, проте, на відміну від неокласицизму, не мають на меті об'єктивно відображати реальність, а ставлять за ціль поділитися власними почуттями зі споглядальником твору, вплинути на нього. ​

На виставці будуть представлені як роботи українських художників-імпресіоністів другої половини ХХ століття, так і сучасних українських художників.

Український імпресіонізм має давню історію. Ідеї цього стилю були почерпнуті багатьма українськими художниками, які відвідували Францію в кінці ХІХ - початку ХХ століття. У другій половині ХІХ століття Париж, фактично, став центром світової культури. Українські художники, відвідуючи Париж, продовжували там освіту і працювали, створюючи художні твори під впливом робіт своїх французьких товаришів, вбираючи в себе все те нове, чим була так багата французька культура. Серед художників, що стали послідовниками перших імпресіоністів, можна назвати таких видатних майстрів як Олександр Мурашко, Михайло Ткаченко, Давид Бурлюк, який в ранньому періоді творчості створював картини в стилі імпресіонізму, а також багатьох інших. 

Неоціненний внесок у розвиток українського імпресіонізму вніс Олександр Мурашко, який не тільки перейнявся ідеями імпресіонізму у Франції, створивши цілу галерею чудових портретів, але, повернувшись на батьківщину, в організованій ним художній студії, а пізніше в Київській Академії, одним із засновників якої він був, передав свій досвід і ідеї імпресіонізму учням. З часу відкриття Української академії мистецтв у 1917 році ідеї імпресіонізму в Україні знайшли благодатний ґрунт. У стінах Академії виросла ціла плеяда чудових художників імпресіоністів.

Ідеали перших французьких імпресіоністів живі в НАОМА досі, передаються педагогами з покоління в покоління і досі в її стінах витає той дух імпресіонізму, який витав у виставковому залі на першій виставці в Парижі в далекому 1874 році.

Згадати перших українських імпресіоністів, простежити шляхи розвитку українського імпресіонізму в другій половині ХХ століття і познайомитися з роботами ряду сучасних художників імпресіоністів ви зможете на  виставці.

Коли: 11-21 квітня (відкриття 11 квітня о 18.00)
Де: Центральний будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5, з поверх
Вхід вільний

Ілюстрація - робота Миколи Глущенка