Дух античної історії: киянам покажуть унікальні вироби з Греції

Дух античної історії: киянам покажуть унікальні вироби з Греції

Завтра у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва презентують виставку «Відлуння грецької античності».

Представлені на виставці антефікси  походять з різних куточків материкової Греції та грецьких островів і належать до періоду грецької архітектурної неокласики 1880–1910 рр., в якій уособлено дух еллінської культури та історії. Експонати з приватної колекції архітектора Васіліоса Цітуроса «Acroteras Griegas» (Афіни, Греція), яка складається з великої кількості декоративних керамічних виробів кінця ХІХ – початку ХХ ст. – антефіксів (лобової черепиці).

Антефікси використовувалися ще за часів Стародавньої Греції – ними оздоблювали дахи античних храмів, що надавало їм урочистого вигляду і увиразнювало на тлі інших будівель.

Відродження антефіксового дизайну в Греції в ХІХ ст. збіглося зі звільненням Греції від турецького поневолення і тим самим засвідчило не лише життєздатність давньої традиції, а й намагання через архітектуру утвердити власну культурну й національну ідентичність. Широке розмаїття антеміонів – зразків рослинного орнаменту у вигляді листя пальмових дерев, а також скульптурних зображень давньогрецьких богів Гермеса, Гефеста, Посейдона, Афіни та інших міфологічних персонажів, запанувало в ті часи на дахах грецьких будинків. Представлене у різних формах, це стилізоване орнаментальне оздоблення карнизів будинків було символом життєвості, багатства, могутності та добробуту.

Вислів давньогрецького філософа Піттака – «Я люблю дім, де нема нічого зайвого, але є все, що мені потрібно» – став упродовж століть невід’ємною характеристикою грецького декоративного мистецтва.

Коли: відкриття виставки 10 квітня о 16.00

Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 2, 2-й поверх
Вхід вільний

Нагадаємо, киян запрошують на майстер-класи з дизайну