Містика, архітектура і видатні кияни: 11 подій тижня

Містика, архітектура і видатні кияни: 11 подій тижня

ВИДАТНІ КИЯНИ

Клуб "Киянин", зустріч з Михайлом Кальницьким

Клуб "Киянин" запрошує на зустріч з києвознавцем, літератором, журналістом Михайлом Кальницьким. Тема "Степан Кузнєцов: легенди театрального Києва".
"Степан Леонідович Кузнєцов був самородком, що не знав жодної театральної школи. Він сам говорив, що вчився тільки у свого серця. Над усім великим обдаруванням артиста панувало почуття театральності, невгамовна жага грати і перевтілюватися", писав театральний критик Олександр Дейч.

Коли: 9 квітня о 18.00
Де: Бібліотека імені М.Гоголя, вул. В. Васильківська, 136
Вхід вільний

Таємниці Київських масонів

Ви дізнаєтеся, звідки беруть початок масонські ложі в Україні та Європі, як вплинуло українське масонство на вітчизняну культуру, хто з впливових громадських діячів, письменників, художників, музикантів вступав в таємні товариства, яке відношення масони мають до найвідоміших змов і політичних потрясінь.Розкажуть про київських масонів Родзянко, Штейнгеля, Терещенко. Чому вони і інші люди ставали масонами і що тим самим намагалися змінити.

Коли: 14 квітня об 11.00
Де: метро "Золоті ворота"
Вартість: 200 грн. 

Лекція: "Неймовірні пригоди киянки в Європі"

Галина Кузнєцова народилася в Києві на початку катастрофічного і непередбачуваного ХХ століття і таким же бурхливим й насиченим дивовижними подіями було й її життя.
Вона була ученицею і останньої сильною пристрастю російського письменника Івана Буніна, вона була свідком його тріумфу під час нагородження його Нобелівською премією, її портрет писав один з найталановитіших художників-портретистів першої половини ХХ століття Савелій Сорін, її прозу та поезію друкували всі популярні видання російського зарубіжжя, а вона, знехтувавши всі умовності і норми суспільної моралі, зв'язала свою долю з талановитою, але маловідомої жінкою, ставши її супутницею до кінця своїх днів.

Коли: 14 квітня о 16.00
Де: Контрактова площа, 7
Вартість: 180 грн. (140 грн. за умови передплати) 

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ

Лекція. Перенесення столиці до Києва. 1934

Цьогоріч виповниться 85 років перенесення столиці з Харкова до Києва. Ця подія досі маловивчена і викликає багато запитань.  Яка логістична ціна питання? У якому порядку потрібно переїжджати? Чому столицю перенесли саме в 1934? Та й взагалі, який сенс в республіканському столичному статусі в умовах диктатури? Що дало Києву перенесення столиці? Відповіді на ці питання дасть Семен Широчин, дослідник історії та архітектури Києва в радянський період. Окрему увагу буде приділено питанню розробки генерального плану розвитку нової столиці, його амбіціям і забутим ідеям. На лекції буде показаний ряд маловідомих документів і проектів.

Коли: 10 квітня о 19.30
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вартість: 200 грн., реєстрація

Культурний Декрет. Гастрономічна подорож Києвом ХVII ст.

Проекту "Культурний Декрет" створений для мистецького дозвілля батьків з дітьми віком від 0 до 3 років.  Ви зможете побувати у резиденції київських митрополитів та «пообідати» разом з нами у Києві часів Богдана Хмельницького. Приєднавшись до мандрівників з далеких країн, що залишили описи відвідин Києва сер. XVII ст., та увімкнувши уяву, ви побуваєте на шляхетському і козацькому бенкетах, а також відвідаєте урочисті монастирські трапези. Учасникам розкажуть чому Богдан Хмельницький був пристрасним поціновувачем кави, як вплинув на київську кухню XVII ст. найвідоміший кулінар Речі Посполитої — «кухмістр» краківського воєводи Станіслав Чернецький, чому у київських монастирях урочисті трапези розпочиналися з вишуканих десертів, а не завершувалися ними.

Коли: 13 квітня об 11.00
Де: Будинок митрополита,  Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24
Вартість: 80 грн., реєстрація 

МІСТИЧНА СТОЛИЦЯ

Місто химер і райських птахів - містичний путівник по Києву

Презентація книжки Олександра Пилипчука про екскурсії старим Києвом, геніїв місця, публічні простори, міських божевільних і кохання.
 - Це художня історія з містичними і романтичними моментами, краєзнавчий путівник і збірка стильних ілюстрацій непересічної архітектури Міста. Жоден з персонажів не названий безпосередньо на ім'я, а всі містичні деталі історії можна сприймати в побутовому ключі, відкинувши містику без жодної логічної втрати сюжету. По суті ж текст - палке зізнання Місту, - проанонсував автор.

Коли: 11 квітня о 18.30
Де: Смолоскип, вул. Межигірська, 21
Вхід вільний

Страшні історії з Провалля

«Зелений театр» знаменитий своїми страшними легендами, «прокляттям вогню» і підземеллями. І не дивно, адже «він збудовано якраз на місці стародавнього Провалля – місця дуже містичного, сповненого моторошних легенд і таємниць.   На  екскурсії зеленим парком ви дізнаєтесь, чому будівлі не можуть тут довго існувати, звідки в парку взялися фортечні мури, хто справжній господар «Зеленого театру», що спільного між святим Миколаєм і Тарасом Шевченком, чому на одному цвинтарі ховали багатих киян, бійців, що загинули під Крутами, німецьких фашистів і радянських солдатів.

Коли: 13 квітня об 11.00
Де: метро Арсенальна (праворуч від виходу з метро)
Вартість: 180 грн, для дітей від 7 до 14 років - 70 грн. Реєстрація за телефонами 097 571 4696, 050 146 9555.

ЗВОРОТНЯ СТОРОНА КИЄВА

Нецікавий Київ веде прийом громадян

Проект Нецікавий Київ/Неинтересный Киев виник у 2009 році, і вже самою назвою натякає, що є саркастичною антитезою проекту Арсенія Фінберга "Інтересний Київ" (екскурсії цікавими місцями Києва). Фейсбук-сторінка висвітлює зворотню сторону Києва, в тому числі "все те, чим Київ не відрізняється від тисяч інших пострадянських міст". Хаотична і злочинна забудова, жлобська архітектура, ідіотські традиції муніципальних служб, бруд, несмак, хамське паркування, балкони з пластикової вагонки, пекло зовнішньої реклами. Таким чином автори проекту хочуть звернути увагу на проблеми міста. 

Коли: 11 квітня о 19.00
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6 
Вхід вільний за реєстрацією 

ЕКСКЛЮЗИВНІ ПРОГУЛЯНКИ

Екскурсія — Радянський Поділ: Конструктивізм, Ампір (1926–1955)
На прогулянці детально розбиратимуть об'єкти та засоби конструктивізму, постконструктивізму, неокласицизму. Розкажуть, над чим на Подолі працював Авраам Мілецький і де знаходиться будинок, номінований на найкращу споруду міста в 50-х. Екскурсію проводить Семен Широчин, дослідник радянської архітектури, куратор виставок і автор декількох книжок про будівництво Києва у часи УРСР.​

Коли: 13 квітня об 11.00 
Де: сквер перед метро Тараса Шевченка. 
Вартість: 150 грн

Екскурсія-лекція "Екзотичні садиби Печерська"

Взірцем «нового» європейського міста, сповненого незвичних архітектурних символів та сенсів на десятиліття був Париж. Не уникнув такої долі й Київ. У ході екскурсії з Олексієм Гедеоновим учасники побувають у колишній садибі Мерінга – оази посеред бурхливо зростаючого міста, згодом ласої будівельної ділянки, а на лекції з Діаною Клочко розглянуть етапи перетворення цієї частини міста на фрагмент «європейського міста» дуже тактовно й шляхетно вбудованого у місто прадавнє.  

Коли: 13 квітня  о 15.00
Де: біля входу в Пасаж, з боку Хрещатику. .Після завершення екскурсії - лекція в Домі Майстер Клас (вул.Богдана Хмельницького, 57б)
Вартість: на екскурсію 250 грн. (для студентів та пенсіонерів - 200 грн.), на лекцію ( 17.00 -18.00) - 150 грн. (для студентів та пенсіонерів - 100 грн.), повний пакет (екскурсія+лекція) -350 грн. ( для студентів та пенсіонерів - 300 грн.). Реєстрація

Нагадаємо, Інтелект - це модно: в столиці відкрилася масштабна виставка сучасних митців