Навігатор на 9-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 9-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають пізнавальні зустрічі про шведський досвід в екологічній сфері,  концерт молодого яскравого піаніста з Грузії, покази кінохіта 30-х років про шахтарів та "Донбас" Сергія Лозниці, лекція про Лувр Абу-Дабі, антидискримінаційна гра "Бути жінкою" та багато іншого.   

Дні Швеції в Україні: здоров'я та екологія

Ідея Днів Швеції в Україні 2019 - показати українському суспільству приклад однієї з найуспішніших скандинавських країн світу у різних сферах життя: політична система, економіка, юридична, екологія, медицина, освіта та наука, мистецтво та культура.

9 квітня - тема "Здоров'я та екологія" 
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ. Авторська екскурсія "Самотна ти, самотний я"

Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав коханою, кому присвячував вірші, кого вважав світлим ангелом, а кого із жінок звав "моїм хлопчиком", приходьте до музею-квартири на поетичну екскурсію у напівтемряві.  У мерехтливому світлі одинокого каганця ви почуєте найпотаємніші історії із життя Павла Григоровича від пана Сергія  та пані Людмили.

Коли: о 18.30
Де: Музей-квартира Павла Тичини
Вартість: 50 грн. Запис за тел.: (044) 234 43 27 або  tychynafm@gmail.com

ВЕЧІР КОРИСНИЙ. Фінансування неприбуткових проектів у Києві

Маєте ідею класного проекту для громади, але бракує коштів? Тренер і підприємець Олександр Бабій розкаже, як їх знайти. Ви дізнаєтесь: як сформувати «Ідею на Мільйон?» Благодійність, гранти, краудсорсинг – що краще? Де знайти гроші вже сьогодні? Опис програм. Розмова буде корисною активістам, преставникам ГО, соціальним підприємцям.

Коли: о 19.00
Де: Urban Space 500, вул. б. Грінченка, 9
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: фольклор, класика і грузинський піаніст

Музично-поетичний концерт хору «Чумаки» та ансамблю «Любисток»

У наші дні чумацькі пісні виконує чоловічий народний хор «Чумаки». У репертуарі колоритного жіночого вокальний ансамбль «Любисток» -  пісні календарно-обрядового циклу: веснянки, купальські, жниварські, весільні, українські народні, історичні, героїчні пісні, псальми, цикл пісень про жіночу долю, авторські та жартівливі. 

Коли: о 18.00
Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, вул. Михайла Грушевського, 1
Вхід вільний​

Концерт "Андре Жід та музика" струнного квартету Danos

Музиканти з Франції презентують проект з нагоди святкування 150-річчя з дня народження лауреата Нобелівської Премії з Літератури - письменника та поета Андре Жіда. У виконанні молодих талантів Оркестру Авіньйон-Прованс / ORAP, прозвучить музика найвидатніших композиторів-класиків: Моріса Равеля, Франца Шуберта, Фредеріка Шопена та представників сучасного класичного музичного мистецтва П'єра Тійюа, Івана Карабиця та Мирослава Скорика.  Яскравим вкрапленням в музичне дійство стане поезія  Андре Жідa, а також українських поетів епохи Модерну, яку прочитають французький композитор П'єр Тійюа та актор Івано-Франківського Національного музично-драматичного театру Євгеній Холодняк. 

Коли: о 19.00
Де: Будинок актора, Ярославів Вал, 7
Вартість квитків: 100-300 грн.

ЛУКА ОКРОС (фортепіано) Грузія

Лука Окрос – один із найяскравіших молодих піаністів сучасної фортепіанної сцени. Талановитий, харизматичний грузинський музикант здобув перемогу у багатьох міжнародних фортепіанних конкурсах, виступав у найвідоміших залах світу. Своїм улюбленим композитором вважає Сергія Рахманінова, а кумиром – піаніста Григорія Соколова. У Києві піаніст представить свої інтерпретації творів Шопена, улюбленого Рахманінова і Ліста.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 80-400 грн.

ЖІНКИ в грі та українському мистецтві

«Бути жінкою» в PostPlayТеатр

Охочих запрошують зігратив настільну антидискримінаційну гру “Бути жінкою”. Ця гра – інструмент просвіти та навчання основам толерантності та взаємоповаги. Головна ідея – допомогти гравцеві/чині «перевтілитися» в одну з восьми героїнь гри та на власному досвіді відчути всі грані життя сучасної української жінки. Героїні потрапляють у ситуації з реального життя, борються за рівні права і будують своє щастя, долаючи стереотипи та дискримінацію.

Коли: о 19.00
Де: PostPlayТеатр, вул. Нижньоюрківська, 31
Вхід вільний, реєстрація

Академія о сьомій: жінки в українському мистецтві

Катерина Яковленко охарактеризує історичні та соціальні контексти, в яких працювали художниці. Назва лекції «Чому в українському мистецтві є великі художниці» – це парафраз назви критичного тексту американської дослідниці Лінди Нохлін «Чому не було великих жінок-художниць?», у якому авторка аналізує соціальний статус художниць, умови й можливості освіти та реалізації творчих задумів. Лекторка розповість про те, наскільки схожими були мистецькі процеси в Україні та на заході, та поділться своїми міркуваннями щодо того, наскільки правомірно ставить запитання Нохлін.

Коли: о 19.00
Де: 6-й поверх PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ. Лекція « Лувр Абу-Дабі як феномен і парадокс»

Рішення про створення музею було прийнято в 2007 році, будівництво почалося в 2009. Лувр в особі агентства France-Muséums зобов'язався протягом 30 років надавати консультаційні послуги, надавати в оренду предмети мистецтва і давати право до 2037 року використовувати бренд Лувр, що обійшлося творцям музею приблизно в мільярд євро. Будівля створено, як частину культурного центру, куди додадуться ще два всесвітньо відомі філії музею Соломона Гуггенхайма і Національний історичний музей шейха Заїда. На лекції поговорять про колекції і архітектурний простір музею.  Лекторка – мистецтвознавиця Діана Клочко.

Коли: о 19.00
Де: Nebo Art Gallery, вул. Драгомирова, 14
Вартість: 200 грн.

ВЕЧІР В КІНО: шведська драма, хіт 1930-х та "Донбас" Лозниці

Показ фільму «Дівчинка, мати та демони»

Картина «Дівчинка, мати та демони» (2016, реж. Сюзанн Остен), оповідає про складні стосунки між дівчинкою Ті та її матір'ю, яка постійно бачить навколо себе демонів. Ситуація всередині родини накладє відбиток на обох героїнь та їхній взаємодію з оточенням. Основне питання стрічки: як уживається донька з демонами, що мають все більше і більше влади над її мамою, яку Ті любить понад усе?

Коли: о 19.00
Де: Кіноклуб Могилянки, вул. Набережно-Хрещатицька, 27 (1 пов., зала 13)
Вхід вільний, реєстрація

Кіно. Донбас

Тринадцять коротких сюжетів показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм задається питанням: де в цьому калейдоскопі подій проходить грань між реальністю і вигадкою?

Коли: о 19.30
Де: IZONE, вулиця Набережно-Лугова 8, 1-й поверх.
Вхід вільний, реєстрація

Кіноклуб Oldschool: Фабрика соцреалізму. Кіно 1930-х

"Велике життя" (1937) Леоніда Лукова - легендарний радянський фільм про побут шахтарів Донбасу 1930-х років. Стрічка стала справжнім хітом радянського прокату – в 1940 році її подивилося близько 18,6 мільйонів глядачів! Шахтар Кузьма Козодоєв розробляє новий циклічний метод видобутку кам’яного вугілля. Парторг шахти Хадаров підтримує новаторське починання, а голова шахткому Усинін, який боїться всього нового, виступає категорично проти. Клопотів усім додають і двоє молодих шахтарів-гульвіс, за виховання яких береться Хадаров.

Коли: о 19.00
Де: Сцена 6, Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР В ТЕАТРІ: історія жінки і вічна класика

Вистава "Біля мого вікна"

Це історія жінки, за вікном якої, немов трамвайчик, проноситься життя з його трагедіями і комедіями, святами і буднями, зустрічами і розставаннями… Все відбувається на кухні головної героїні напередодні Нового року… В основі вистави – пісні Леоніда Сергеєва. 

Коли: о 19.00
Де: Театр На Подолі, Андріївський узвіз, 20 А 
Вартість квитка: 300 грн.

Вистава "Мина Мазайло"

Запальна вистава занурює у вир блискавичних подій, кохання, конфліктів, сатири. Як розпізнати межу, котра починає роз’єднувати людей, рідних по крові, історії і культурі? Чому в одній родині батько та син не можуть знайти спільну мову? Це і сумно, і трагічно, і смішно.

Коли: о 19.00
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського, вул. Хрещатик, 50-Б
Вартість квитка: 90 грн.