У Києві почнуть зносити цар-балкони й дачі на дахах

У Києві почнуть зносити цар-балкони й дачі на дахах

Для належного зовнішнього вигляду Києва підготовлено рішення Київради щодо заборони добудов, зміни форми вікон і балконів та встановлення кондиціонерів на фасадах архітектурних пам’яток.

Проблема актуальна, адже прибудови до багатоквартирних споруд набувають гротескних й катастрофічних форм: є цар-балкони, балкони-човни, власний ліфт до свого житла, церква на даху, дача на даху та інші забаганки креативних власників київської нерухомості. Що з цим робитимуть у столиці? Про це повідомляє Департамент благоустрою КМДА.

-Що стосується прибудов до перших поверхів будинків, то має бути підстава для заняття земельної ділянки, - заявив керівник Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій. - Після чого розробляються вихідні дані, на основі чого розробляється проект, отримується дозвіл на початок будівельних робіт, відбуваються будівництво та введення в експлуатацію, - ось шлях узаконення добудов на території міста Києва. І такого шляху, на жаль, не дотрималося більшість господарів добудов. Проблема, з якою ми зараз боремося, - це недобросовісні підприємці, які за гроші домальовують добудову у технічному паспорті будинку.

У разі виявлення такої добудови інспектор благоустрою вручає власникові припис із вимогою надати дозвільні документи на її спорудження. Якщо дозвільна документація не надана протягом трьох днів, припис подається на розгляд робочої групи, яка перевіряє наявність містобудівних умов, відведення земельної ділянки під будівництво, контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою, дозвіл на початок будівельних робіт. У разі відсутності цих документів робоча група приймає рішення щодо демонтажу власником споруди своїми силами, або за дорученням Департаменту міського благоустрою силами КП «Київблагоустрій».

За словами Тараса Панчія, у цьому році Департаментом міського благоустрою надано 13 доручень на демонтаж 21 прибудови до будинків.

Фото з відкритих джерел