Супрун нагадала українцям 7 правил для збереження здоров'я

Супрун нагадала українцям 7 правил для збереження здоров'я

У Світовий день здоров’я Уляна Супрун нагадала українцям 7 правил здорового способу життя.

-Склали перелік дій, без яких не обійтися людині в сучасному світі, якщо вона хоче бути здоровою. Допоможе вам перевірити себе або ж нагадати, що саме треба “підтягнути”, щоб краще піклуватися про себе та близьких, - зазначила в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

1.Харчування

5 овочів та фруктів на щодень.  Чи їли цього тижня рибу, хоча б 2 рази? Чи їли достатньо яєць? А молочних та ферментованих продуктів?

У сучасному темпі життя дотримуватися здорової дієти непросто, але вкрай потрібно, якщо хочете зменшити ризики захворіти на серцево-судинні хвороби, діабет 2 типу та деякі види раку.

Щоб жити довго та здорово, від сьогодні зменште в раціоні, принаймні, булочки, цукор, сіль та ковбасу. Не забувайте пити воду! Та почитайте докладно ці поради про здорове харчування: http://bit.ly/2Iiyrjp

2. Фізична активність

Коли ми багато сидимо й при цьому не рухаємося, організм буквально “вимикається”. Сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м'язи й кістки.
Все це разом має негативні наслідки для здоров’я — від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів.

Поради, як саме забезпечити достатню фізичну активність. Обирайте на свій смак: http://bit.ly/2G56JF3

3. Відмова від шкідливих звичок

Ви ж знаєте, що безпечної дози алкоголю не існує?

А люди, які курять сигарети, в 15-30 разів частіше отримують рак легень або вмирають від цієї хвороби, ніж люди, які не курять (https://goo.gl/ck9m2M).

4.Вакцинація

Навіть здорове харчування, спорт і відсутність шкідливих звичок не вбереже від інфекційних хвороб, якщо у вас немає до них імунітету. Для цього існує вакцинація.

Щеплення потрібні і дітям, і дорослим. Вакцини, які входять до національного календаря щеплень (https://bit.ly/2KYHAjy), обов’язково треба робити в Україні. Вони закуповуються за кошти платників податків та надаються безоплатно.
Читайте тут про вакцини, які є в Україні: https://bit.ly/2JN1Roc

5. Профілактичні обстеження

Це як правила гігієни — не можна не дотримуватися в цивілізованому світі.

Тут перелік профілактичних обстежень, які можна пройти безоплатно у вашого лікаря: http://bit.ly/2U1KVxZ

Деякі з них необхідні всім, деякі лише за факторами ризику. Запитайте у лікаря, які з обстежень варто пройти вам.

6. Обрати свого лікаря

Знайти сімейного лікаря, найближчу амбулаторію до роботи чи дому, можна за допомогою електронної мапи: https://goo.gl/ub6eEk.

Обирайте лікарів і потім, щоразу як виникатиме бажання загуглити діагноз чи порадитися зі знайомими — записуйтеся на прийом до фахівця.

7. Знати свої права в системі охорони здоров’я

Це теж елемент здорового способу життя і спосіб зробити здоровішою всю медичну систему.

Тут перелік прав пацієнтів в системі охорони здоров’я та інструментів, які, за потреби, допоможуть відновити справедливість: http://bit.ly/2VqZI6M