День арабської культури відсвяткували у столиці

День арабської культури відсвяткували у столиці

В Ісламському культурному центрі «Мар’ям», який знаходиться  у мечеті, відбувся День арабської культури. «Вечірка» побувала на заході. Жінки у яскравих хіджабах та сукнях до підлоги, конкурси на знання мусульманських традицій, дегустація східних страв. Хумус, кускус, плов, пахлава, самса - цими стравами пригощали гостей.

Самія Арада, голова організації «Мар’ям»,  розповідає:

- Таке свято ми проводимо щороку. В Україні проживає 5 млн мусульман. В Києві серед мусульманських діаспор найбільша – саме арабська.

Також на сцені було продемонстровано найвідоміший арабський ритуал – «Ніч хни» (підготовка нареченої до весілля на кшталт дівич-вечір). Так, за традицією перед весіллям у будинку нареченої збираються її подруги та родички та наносять на ступні й долоньки майбутньої дружини малюнки хною. Сенс цих малюнків незвичайний – це весільна символіка.

Також при мечеті діє центр вивчення іноземних мов «Салям». Тут викладають арабську, російську, українську. За словами працівників мечеті раніше серед мусульман, які приїхали до України, більше користувалася попитом російська, зараз – українська мова.

Українка Марта прийшла на свято разом з молодшим сином. Вона дружина сирійця, раніше проживала родиною у тій далекій південній країні. Зараз сім’я повернулась на батьківщину Марти. Жінка одягнута по-європейські: джинси, піджак, без хіджабу. Марта розповіла, що чоловік поважає її культуру, а вона його культуру. Тому вона одягається цілком сучасно, хоча надто відкритий одяг й не носить. Вона зазначає, що родині вдалося уникнути протиріч через різницю в культурних традиціях.

Дівчата-мусульманки всім охочим писали їхні імена арабською мовою.

Побувавши на цьому святі, відчуваєш, ніби відвідав східну країну.