Місія ЮНЕСКО у квітні розбиратиметься з новим пішохідним мостом у Києві

Місія ЮНЕСКО у квітні розбиратиметься з новим пішохідним мостом у Києві

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся у Парижі у штаб-квартирі ЮНЕСКО з директором Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мехтільд Рьослер.

Віталій Кличко разом із заступником голови КМДА Олександром Спасибком та виконавчим директором Національного Комітету ІКОМОС України Оленою Сердюк детально ознайомили фахівців ЮНЕСКО з планами щодо створення великого туристичного маршруту в центрі Києва. Важливою частиною цього маршруту стане велосипедно-пішохідний міст між Володимирською гіркою і Аркою дружби народів, який вже зводять. Про це інформує прес-служба КМДА.

Віталій Кличко зазначив, що роботи здійснюються поза межами буферної зони об’єкту всесвітньої спадщини Софії Київської, а межі буферної зони затверджені наказом Міністерства культури України від 2017 року. При роботах жодним чином не порушено законодавство – міська влада отримала всю необхідну дозвільну документацію. Також, за словами мера, КМДА звернулася до Експертної Ради Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС України) для надання експертних висновків щодо впливу проекту будівництва цього мосту.

-У висновку йдеться про те, що вплив зведення пішохідного мосту на фізичну збереженість об’єкту всесвітньої спадщини фактично відсутній, – зазначив Віталій Кличко. – Для нас принципово важливо забезпечити збереження універсальної цінності об’єктів, що є частиною всесвітньої спадщини. І ми виходили саме з цього, працюючи над проектом. Цей міст створює зручні умови для відвідання пам’яток світового значення мешканцями Києва та туристами, для благоустрою території навколо цих пам’яток.

Він також зазначив, що столична влада з ЮНЕСКО постійно у співпраці й готова до подальших консультацій із експертами організації. Київ очікує на візит Консультативної місії у другій половині квітня.

Читайте також "Схили Володимирської гірки довелося укріпити  проти зсувів"