Розберіться з контейнерами: чому кияни захищають сміттєпроводи

Розберіться з контейнерами: чому кияни захищають сміттєпроводи

Чи варто у будинках заварювати сміттєпроводи? Відповідь на це питання неприємно «лоскоче» нерви у поважних киян, яким важко носити відходи до контейнерів.

Найближчим часом «сміттєву» проблему обговорюватимуть на рівні екологічної комісії Київради.

Чутки про можливі заварювання сміттєпроводів уже викликали хвилювання серед киян.

Про це «Вечірньому Києву» повідомила пенсіонерка Ніна Мамоненко, яка проживає на столичній вулиці Авіаконструктора Антонова.

— По під’їздах ходять двірники: вони агітують мешканців для того, щоб всі писали заяви про закриття сміттєпроводів. Ніхто не враховує, що в будинках мешкають старі люди, які відпрацювали по 40-50 років, піднімаючи країну з руїн. Виносити побутові відходи з високих поверхів нам важко, — розповіла Ніна Опанасівна.

З року в рік у столиці неоднарозово піднімають питання про заборону сміттєпроводів.

Чимало киян вважають, що сьогодні потрібно, насамперед, вирішити проблему з відкритими контейнерами: побутові відходи, які в них знаходяться, сильно забруднюють повітря біля під’їздів.

За санітарними нормами, контейнери з побутовими відходами повинні знаходитись не ближче, як за 20 метрів будинків. А насправді — їх ставлять під вікнами мешканців через обмежену площу прибудинкової території.

У смороді контейнеру живляться мухи, які розповсюджують різні хвороби та інфекції.

— Побутові відходи, які знаходяться в сміттєпроводах, можуть знаходитись там до трьох діб, не забруднюють повітря так, як контейнери. Якщо сміттєпроводи вже вичерпали свій ресурс, їх потрібно замінити, також їх потрібно регулярно чистити, робити дезінфекцію, і тоді в під’їздах не буде неприємних запахів, а забруднення повітря від побутових відходів буде набагато менше, — продовжує пенсіонерка Мамоненко.

Закриття сміттєпроводів — це своєрідний «джек-пот» для комунальних служб, яким поменшає роботи: мешканці будинків будуть вимушені виносити сміття самостійно.

Очевидно, у Києві варто було б врахувати сумний досвід харківчан, які тотально заварили сміттєприймальники у своємі місті.

У Харкові після «перемоги» над сміттєпроводами сміттєві баки перекочували подалі від під'їздів через різке збільшення відходів і смороду.

Як наслідок, вартість за вивіз сміття помітно підстрибнули. І цим скористались приватні структури, наближені до харківського мера Кернеса.