Секрети київських вулиць, кава і метро: захоплюючі зустрічі вікенду

Секрети київських вулиць, кава і метро: захоплюючі зустрічі вікенду

Пропронуємо вашій увазі лекції, екскурсії та презентації, які допоможуть відкрити наше місто з несподіваного боку.

Екскурсія-лекція «Кафешантан, трамваї і П`єро вздовж бульварів». Тополиний бульвар.

Двадцяте століття подарувало Києву бурхливий розвиток, - трамвай, водогін і забудову біля однієї з головних київських «прямих» - Бульвару.  Тополиний бульвар зазнав змін у назві, зрості, об`ємах та орієнтирах, лишаючись при цьому чи не найголовнішим парадним в`їздом до столиці — спочатку губернії, краю, а там і держави. На екскурсії разом з Олексієм Гедеоновим, а потім на лекції з Діаною Клочко поговоримо про історію і різноманітні пропозиції цієї вулиці – кафе-шантани, кабаре, музеї та готелі зведені з таким близьким та впізнаваним істинно «паризьким» шиком.

Коли: 6 квітня о 15.00
Де: зустріч біля входу в червоний корпус Університету, після завершення екскурсії - лекція в Домі Майстер Клас (вул.Богдана Хмельницького, 57б)
Вартість квитка: 400 грн. РеєстраціяПридбати квиток. 

Хвилястими дорогами Івана Мазепи: Київська екскурсія

Століттями письменників і композиторів надихала лише одна з багатьох легенд про Мазепу – легенда про його кохання до Мотрі Кочубей. Біля стін Трапезної церкви у Лаврі схиляємо голови над могилами тих, хто Мазепу зрадив – Василя Кочубея і Івана Іскри. Знаємо історію найближчого учня Мазепи і автора першої європейської конституції – Пилипа Орлика. Щорічно віддаємо шану мазепинцям – юним героям, що захищали під Крутами Українську народну республіку. У Флорівському жіночому монастирі згадуємо монастир Вознесенський, розбудований зусиллями матері гетьмана – Марії Мокієвської.  Однак, доленосні для України справи людини-легенди і гетьмана-державотворця відкриваються нам на часто. 

Коли: 6 квітня об 11.00
Де: зустріч на зупинці "Спаса на Берестові" (тролейбус 38 та автобусу 24 від метро «Арсенальна»). 
Запис на екскурсію  за телефоном 067 441 59 47 - Тетяна.  Ціна – договірна. 

Кавовий Київ

Екскурсія з історією і дегустацією альтернативної кави, звареної в пуровері. Київ до революції 1917 року за кавовою культурою не поступався нинішньому Львову! Учасники пройдуться по місцях розташування найпопулярніших кавярень XIX століття і розкажуть: де за чашкою кави проводилися великі грошові операції, хто були господарі цих закладів; як кава повернулася у вже радянський Київ; де київський письменник Віктор Некрасов любив пити цей підбадьорливий напій; про культові кавярні Києва 1970-80-х років та сучасній культурі вживання кави.

Коли: 6 квітня в 11.00
Де: у Великої Кавомолки, провулок Шевченка 3 (біля Майдану)
Вартість: 170 грн (з картою КОД 150 грн)

Хрещатик: екскурсія головною вулицею Києва

Під час прогулянки розкажуть, де знаходився перший кінотеатр в Києві, яка будівля залишалося найвищою в місті майже 30 років,  містичні історії головного поштового відділення, що побудовано на стародавньому лютеранському кладовищі, столітню історію київської консерваторії, де був Київський інститут шляхетних дівчат, які будівлі вціліли під час війни та багато іншого. 

Коли: 6 квітня о 14.00
Де: вулиця Хрещатик
Ціни і запис за номером  095 346 3511

Презентація збірки поезій "Метро всередині нас"

«Метро в середині нас» — шістнадцять поетичних станцій, не схожі одна на іншу планети авторів, об’єднані в одній галактиці-збірці. Читач зможе не тільки відвідати всі станції, а й дослідити розміщені на них знаки й образи, вміщені на них коди й літери та оформлені як іменний проїзний, наповнений світлом відбірного Слова. В поетичній антології є як «легка» поезія, так і глибока філософія. Якщо готові вирушати в поетичну подорож, міцніше тримайтеся за поручні. Потяги «Метро всередині нас» готові до зустрічі з читачами. 

Коли: 6 квітня о 16.00
Де: Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей, проспект Перемоги, 25А, К
Вхід вільний

Зустріч з автором книги "Сім історій київського метро"

Книга блогера і фотографа Олега Тоцького розповідає про маловідомі факти з історії проектування, будівництва і експлуатації київського метрополітену.
Олег Тоцький розповість про те, як бактерії заважали будівництву метро в Києві, які станції ми ніколи не побачимо, де в метро можна побачити стародавні організми, які жили на Землі кілька мільйонів років тому.

Коли: 6 квітня о 17.00
Де: Книжковий клуб Булгакова, Андріївський узвіз, 13
Вхід вільний

Магія волхвів. Прогулянка по дохристиянському Києву

Серед сучасних київських будівель ви побачите справжнього слов'янського ідола, таємні язичницькі знаки, стародавні капища і капища сучасні. Дізнаєтеся про великих богів і маленьких, силу і слабкість волхвів, роль князів в язичництві, і про справжню магію.

Коли: 6 квітня о 16.00
Де: Софійська площа, біля пам'ятника Б.Хмельницькому 
Вартість: 150 грн.

Екскурсія «Біблія в розписах Софії Київської»

Під час екскурсії ви ознайомитесь із Софійським собором, насамперед, як пам’яткою християнської культури, основою якої є Біблія; основними сюжетами розпису храму, їхнім змістом та значенням. У слухачів буде можливість поринути у світ сакрального мистецтва унікального храму ХІ ст. Софійського собору — духовного і культурного символу України.

Коли: 7 квітня о 14.00
Де: Софія Київська, вул. Володимирська, 24
Вартість: 120 грн. 
Реєстрація та довідка за телефонами: (044) 278 76 62, (044) 279 22 56

Страхіття і жахіття Лисої гори на Видубичах

Ця Лиса гора має давню й бурхливу історію, і не лише містичну. Вона була важливим стратегічним об’єктом для чотирьох армій. Свою назву гора отримала аж у 19 ст. і не через відьомські шабаші, а через форт, збудований за останніми тодішніми технологіями. Ви дізнаєтеся, яку назву мала гора на Видубичах до того, як стала Лисою, та якою була її історія?  Чому Лиса гора була важливим об’єктом для радянської влади? Де на Лисій горі слід загадувати бажання про заміжжя?

Коли: 7 квiтня з 11:00

Де: біля виходу із станції метро "Видубичі" (вихід до автостанції)

Вартість: 200 грн., реєстрація за тел. 097 571 4696 

Рекомендують взяти термоси з чаєм, бутерброди, зручний одяг і взяття

Екскурсія аристократичними Липками

Учасники прогуляються тихим і затишним центром, побачать особняки аристократів початку ХХ століття, почують історії найбагатших сімей Києва, дізнаються, як вони заробляли, які "понти" були в моді в той час, а також безліч легенд пов'язаних з цими місцями.
Коли: 7 квітня о 14.00
Ціни і запис за номером  095 346 3511

Нагадаємо, в Українському домі пройде фестиваль космосу і роботів