Чому мешканці "будинку Войцехівського" перекривали вулицю

Чому мешканці "будинку Войцехівського" перекривали вулицю

Вчора жителі одного з «будинків Войцехівського» перекрили дорожній рух. Вимагаючи подати світло в їх квартири. Сьогодні з проблемою розбиралися у КМДА.

Жителям комплексу «Східна Брама» на вул. Світлій, 3-Д у Дарницькому районі, необхідно забезпечити виконання технічних умов для нормального функціонування. Будівлі зведені на території охоронної зон Бортницької станції аерації, що треба враховувати у процесі виконання технічних умов. Про це сьогодні повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає прес-служба КМДА.

ЖК «Східна Брама» складається із 6 секцій загальною кількістю 1450 квартир, 4 секції збудовано, 2 – у стадії будівництва забудовником. Забудовник: ТОВ «Укркарго», ТОВ «Керамісі». На забудові є низка порушень, а саме: відсутність землевідведення; відсутність дозвільної документації на будівництво комплексу; відсутність містобудівних умов та обмежень, містобудівного розрахунку; розташування комплексу в санітарній зоні Бортницької станції аерації.

-Станом на сьогодні частина будівель, що були під’єднані до автономних генераторів, а не до міської мережі електропостачання, залишились без електроенергії. Надійне електроживлення можливе лише після виконання вимог будівельного та земельного законодавства, введення будинків в експлуатацію і виконання технічних умов щодо приєднання до електромереж. Ми готові супроводжувати і допомагати жителям цих будинків, які опинились у складній ситуації через дії забудовника, але можемо діяти лише у межах закону та враховуючи технічні фактори, – повідомив Петро Пантелеєв.

Як повідомили у ДТЕК «Київські електромережі», об’єкти ЖК «Східна брама», сьогодні отримують електроенергію за тимчасовою схемою живлення, тобто як будівельний майданчик. Цього їм не вистачає. А порушення вимог істотно впливає на рівень безпеки і може привести до пожежі.

Для надійного електропостачання забудовнику видано технічні умови на підключення. На сьогодні технічні умови не виконані.

Згідно з ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 14.01.2019 ЖК «Східна Брама» та відділ продажу ЖК «Східна Брама» на вул. Світлій, 3-Д ввійшли до переліку об’єктів, на які накладено арешт та передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).