Місто шукає способи взаємодії з територіальними громадами для залучення інвестицій

Місто шукає способи взаємодії з територіальними громадами для залучення інвестицій

На шляху до столичної агломерації стоїть проблема браку нормативно-правового регулювання. Адже Київ як окрема адміністративно-територіальна одиниця не є центром Київської області, водночас Київська міська державна адміністрація є не лише органом місцевого самоврядування, а й державним органом виконавчої влади. Це вимагає індивідуального підходу до структури потенційної метрополії з центром у столиці.

Таку думку висловила заступник голови КМДА Марина Хонда під час семінару-практикуму, організованого під егідою мера столиці у рамках Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

– Переваги утворення агломерації вже настільки очевидні для пересічних мешканців невеликих містечок та селищ, багато з яких щодня їздять до столиці на роботу, що місцевим органам влади врешті-решт нічого не залишиться, як піти назустріч громаді, – наголосила Марина Хонда.

Заступник голови КМДА зазначила, що на сьогодні головна проблема для оптимізаційних процесів у київському регіоні – відсутність належної комунікації.

– Через це навіть пропозиції столичної адміністрації утворити з навколишніми територіальними громадами хоча б Асоціацію залишаються без відповіді, що унеможливлює будь-які спроби ефективного міжмуніципального співробітництва, – розповіла Марина Хонда.

Водночас, нагадала вона, метою створення метрополій є не скорочення повноважень влади на місцях, а ефективна синхронізація керуючих процесів задля пришвидшення соціально-економічного розвитку усіх залучених громад.

Фото Бориса Корпусенка