Математика для дівчат: європейська олімпіада вперше пройде у Києві

Математика для дівчат: європейська олімпіада вперше пройде у Києві

У Києві вперше відбудеться Європейська математична олімпіада для дівчат European Girl’s Mathematical Olympiad (EGMO), на яку зберуться 50 команд із різних країн світу. Вона пройде з 7 до 13 квітня 2019 року під патронатом Міністерства освіти і науки та Малої академії наук (МАН).

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти та науки України.

- На олімпіаду в Києві зберуться 50 команд з різних країн світу. Окрім учасників з Європи, до змагань також долучаться представники США, Японії, Мексики, Австралії, Канади, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Індії тощо. Україна вперше прийматиме олімпіаду такого рівня. Попередні EGMO проходили у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії, - говориться у повідомленні.

За інформацією МОН, 200 учасницям у віці від 13 до 20 років під час інтелектуальних змагань доведеться розв’язувати складні математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

Цьогоріч в олімпіаді братиме участь одразу дві українські команди. До їх складу увійшли: Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а також – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

Команда України бере участь в EGMO з моменту створення олімпіади у 2012 році. До цього наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics.

За 7 років існування EGMO українські майстрині з математики вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

Довідка.Міжнародні математичні олімпіади (ІМО) проводяться у світі з 1959 року. Зазвичай більшість учасників таких олімпіад – хлопці. Щоб надихнути дівчат брати участь у математичному русі, 2012 року вперше в Кембриджі провели Європейську математичну олімпіаду для дівчат – EGMO. Ідея набула популярності. Якщо у першій олімпіаді 2012-го брали участь 70 дівчат із 19 країн, то вже цього року – заявки подали 200 учасниць із 50 країн.