Навігатор на 5-те квітня: куди піти у Києві
Сьогодні на вас чекають авторські ляльки та рідкісні ікони, фільми про футуристичну українську оперу та автора знаної "тарілки" на Либідській, вистава про пристрасті художниці Фріди Кало, виступ соліста на скрипці Паганіні та київських тенорів.
ДЛЯ ДУШІ І ТІЛА: ляльки і спорттовари
XIX Салон авторcьких ляльок і Тедді «Модна лялька»
Унікальна можливість зануритися в чарівний світ мистецтва ляльки, познайомитися безпосередньо з майстрами, художниками - кукольниками і придбати вподобані роботи.
У виставці візьмуть участь понад дві сотні українських та зарубіжних майстрів, які представлять експозицію авторських, колекційних, будуарних, шарнірних, текстильних, оберегових і інших ляльок, ведмедиків Тедді та їхніх друзів а також авторські іграшки.
Коли: 5-7 квітня, з 10.00 до 19.00
Де: МВЦ, Броварський проспект, 15, павільйон 3-С
Вартість квитка: 50 грн., для пенсіонерів 30 грн., дітям до 12 років, інвалідам, учасникам бойових дій вхід вільний.
Sport Fest UA
Наймасштабніша спортивна виставка України, яка об'єднує аматорів, профі, та людей які просто не байдужі до спорту! Головна ідея - популяризація здорового способу життя серед українців.
“Спортоманів” очікує великий асортимент одягу та аксесуарів від представників відомих брендів, фуд-корт, де можна скуштувати смачні та корисні страви. Лекторій, де спікерами будуть світові спортсмени та спонсори проекту, які розкажуть як розпланувати свій раціон, як уникнути травм та де брати енергію. А також, зона для активного відпочинку, де можна потренуватися або перевірити свої сили у відкритих змаганнях.
Коли: 5-6 квітня, з 10.00 до 19.00
Де: Виставковий центр ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1, павільйон N19
Вхід вільний
ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ: ікони і художнє скло
Презентація виставки української ікони кінця XVI - середини XX ст
На виставці експонуватиметься понад 60 сакральних пам’яток із приватних колекцій. Ікони представлять основні регіони: Центральну Україну, Галичину, Волинь та Закарпаття. Також можна буде побачити рідкісні твори із майстерень Києво-Печерської Лаври.
Беручи свої витоки у візантійському мистецтві, та в подальшому насичуючись східно та західноєвропейськими тенденціями, наш іконопис сформувався у своїй унікальній національній традиції. На відміну від канонічної, українська ікона більш розкріпачена. Вона вільніша у вирішенні теми, композиції та використанні колориту.
Коли: з 10.00 до 19.00
Де: галерея НЮ АРТ, вул. Грушевського, 28/2
Вхід вільний
Пробудження. Відкриття виставки.
Львівська художниця Ольга Турецька є авторкою різноманітних 'скляних' сюжетних композицій, виконаних в новітній техніці "ф'юзинг" (спікання скла). Її твори демонструвалися на виставках в Україні та за її межами, її роботи прикрашають вітрини карамельних крамничок.
Коли: о 17.00
Де: Брама Заборовського, Софія Київська, вул. Володимирська, 24
Вхід вільний
ВЕЧІР В КІНО: балет, футуристична опера і київська "тарілка"
Королівський балет: Дон Кіхот
Історія Сервантеса про незграбного лицаря Дон Кіхота надихала численних авторів на створення власних інтерпретацій і додаткових сюжетів. Маріус Петіпа створив хореографію для цього блискучого балету, який розповідає історію мандрівника з Ла-Манчі, що після кількох прочитаних лицарських романів вирушає у подорож за подвигами. Він закохується у дочку шинкаря Кітрі, котра здається йому прекрасною Дульсінеєю Але він навіть не здогадується, що вона кохає цирульника Базиля.
Веселі пригоди закінчуються весіллям Кітрі та Базиля й повним крахом романтичних мрій Дон Кіхота.
Коли: о 19.30
Де: РЦ "Блокбастер", проспект Степана Бандери, 34B
Вартість квитка: 170 грн.
NOVA OPERA на великому екрані: футуристична опера Aerophonia
Опера AEROPHONIA відкрила фестиваль PORTO FRANKO 2018 неофутуристичним перформансом. Центральний музичний інструмент – легендарний літак АН-2 - став водночас головним елементом декорацій, на фоні яких артисти NOVA OPERA створили постдраматичну оперу, поєднавши сонорику авіа-турбіни з грегоріанським хоралом, монгольскими колисковими та тріп-хоповими ритмами. Також глядачі цього вечора матимуть нагоду переглянути документальний репортаж про історію та бекстейдж перформансу.
Коли: о 19.00
Де: кінотеатр "Ліра", вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитка: 50 грн.
Показ фільму "Колір фасаду: синій" у НАМУ
Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати іще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську “Літаючу тарілку” – від перетворення на частину торгівельного центру, Флоріан Юр’єв приєднується до боротьби проти свавілля столичних забудовників. Глядачі фільму мають змогу зблизька побачити творчий процес Флоріана Юр'єва (зокрема, його роботу над альтернативним архітектурним проектом реставрації "Літаючої тарілки"), а також дізнатися про його погляди на київську архітектуру, музику кольору та сучасний капіталізм. Після перегляду - обговорення за участі авторів та героїв фільму, а також представників архітектурної спільноти.
Коли: о 18.00
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
Вартість квитка: 40 грн.
ВЕЧІР В ТЕАТРІ. Вистава «FRIDA»
Хто вона - Фріда Кало? Небажана дочка, мексиканка, художниця, сюрреалістка, дружина Дієго Рівери, істеричка, комуністка, бісексуалка, інвалід?.. Емоції, пристрасті і демони постійно керували її життям. Божевільна історія кохання до свого чоловіка Дієго Рівери, який постійно зраджував її, доводив до самознищення, емоційного вигорання. І лише мистецтво рятувало покинуту Фріду - вона створювала свої фантастичні полотна. За допомогою пензля і полотна Фріда намагалася зрозуміти себе, дослідити свій внутрішній світ і показати його іншим. Довести, що вона не просто прикута до ліжка дівчинка, а набагато більше… Вистава створена за п’єсою Тетяни Іващенко «Скажена голубка», режисерка Людмила Колосович.
Коли: о 19.00
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23-в
Вартість квитків: 200 грн., студентам – 100 грн.
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: скррипаль-віртуоз, тенори і фольклор
Я. Сібеліус - Концерт для скрипки з оркестром ре мінор
Лауреат міжнародних конкурсів Вадим Бродський – перший із музикантів київської школи, хто співпрацює з оркестром Римського радіо у Ватикані і один з небагатьох скрипалів світу, що грають на скрипці Guarneri del Gesù Ніколо Паганіні. В Києві він зіграє з симфонічним оркестром філармонії.В програмі - Я. Сібеліус - Концерт для скрипки з оркестром ре мінор, тв. 47 та С. Франк – Симфонія ре мінор.
Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 80-400 грн.
Калинова Україна
Український академічний фольклорно – етнографічний Ансамбль «КАЛИНА» запрошує всіх шанувальників народної пісні та музики. Програма відображає об'єднання різних регіонів України, різноманітність колоритних костюмів, і все це барвисте дійство супроводжується під живе музичне та вокальне виконання.
Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7
Вартість квитків: 100-150 грн.
Концерт "Співають тенори України"
Виступ до 98-річчя від дня народження "Принца Тенорів" видатного італійського співака Франко Кореллі. У програмі прозвучать пісні, романси і арії українських та зарубіжних авторів. Виконають їх солісти Національної оперети України та київських музичних театрів і колективів - з. а. України Микола Шуляк, лауреати міжнародних конкурсів Михайло Гуменний-Петрівський, Сергій Андрощук, Олег Малик,а також гість програми!
Коли: о 19.00
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського, вул. Хрещатик, 50-Б
Вартість квитків: 90 грн.