Парк на Почайні та у Кадетському гаї: коли зможемо прогулятися

Парк на Почайні та у Кадетському гаї:  коли зможемо прогулятися

Про глобальні проекти нових парків, які почали або продовжують створювати у столиці, «Вечірньому Києву» розповів т. в.о. директора КП «Київський центр розвитку міського середовища» Станіслав Дьомін.

- Які проекти парків нині в пріоритеті у підприємства?

- Ми - замовники робіт у ландшафтному  парку на Солом’янці,  у парку «Юність» та деяких інших. Але головними для нас є всі об’єкти. Днями в Солом’янському районі стартував перший етап реконструкції Ландшафтного парку, де з моменту відкриття, 1986 року, жодного разу не проводили масштабних оновлень. На території парку вже розміщений будівельний майданчик та працює техніка. На першому етапі планується реконструювати вхідну групу парку:  сходинки,  фонтан, викладення доріжок, завершення протизсувних робіт. Підрядник робіт - компанія “Північно-український будівельний альянс” переконує, що виконає роботи до Дня Києва. Райдержадміністрація контролює хід їх виконання щотижня. 

Таким бачать архітектори Ландшафтний парк на Солом'янці

-А що буде з парком «Орлятко»?

- Там відбудеться реконструкція. Вже обговорили проект робіт разом з Солом’янською РДА, розробники проекту реконструкції ТОВ “Арх-Інж-Проект”, на думку спеціалістів, розробили дуже достойний проект і громадськість з нами погодилася.  

Під час реконструкції плануємо облаштувати чимало зон відпочинку і дозвілля для різних за віковими категоріями людей. Насамперед в парку хочуть зробити: набережну навколо озера з оглядовим майданчиком, переробити всю інфраструктуру (доріжки, лавочки), збудувати дитячі та спортивні майданчики, скейт-парк, зону тихого відпочинку, а також майданчик для вигулу домашніх тварин.

Крім того, планується створити лабіринт і збудувати новий бювет. Наразі проект передають на експертизу. Громадськість, яка обов’язково присутня на всіх етапах проходження проектів перетворень в парках міста (не тільки вносить пропозиції під протокол, а ще й ставить підписи майже на всіх етапах у документах) наголосила на створенні зливової каналізації, системи аерації в озері для його очищення і насичення води киснем, а також питанні зелених насаджень і зміни ландшафтного дизайну.

- Парк «Юність» досить старий і популярний парк. Що там не так і що робитимуть?

- У проекті зазначена заміна покриття пішохідних доріжок, освітлення, озеленення. Перлинкою буде новий трьохзонний дитячий майдан. Враховані інтереси дитячих вікових груп. І для кожної свої розважальні елементи: для малючків від 0 до 2 років, для дітей від 2 до 6 років, і від 6 до 12 років та для  дітей, з інклюзивними потребами. Ігрові майданчики будуть з локаціями, з яких батьки зможуть контролювати малечу.

- Парк Кадетьський гай, про який було багато розмов півтора роки тому, буде перетворений на сучасний манер?

- Так, пройдено експертизу й нині розробляють документацію на цю зону відпочинку, наразі відбувається тендер на будівельні роботи. В нинішньому році зробимо верхній вхід зі сторони вулиці Івана Пулюя (розворотного кільця тролейбусів).

Одночасно займаємося й парком Кіото. Справа в тому, що третю чергу його реконструкції ми плануємо реалізувати зараз, на це передбачені кошти з бюджету. Зараз, у зв’язку з намірами побудувати зі сторони станції метро «Лісова» величезний торговельний центр зникла можливість створити тут головний вхід. Головний фасад парку переносимо на сторону, що найближча до станції метро «Чернігівська».

- Ви є замовником робіт з створення парку «Почайна». Що зараз відбувається? Київ матиме цей парк?

- Ми будемо замовниками благоустрою парку. Наразі йдуть перемовини з переможцями конкурсу, що створили ескізний проект, про передачу авторських прав юридичній особі, з якою ми за законом зможемо укласти договір. Є і питання по землі. Крім того, там - річка, тож частину робіт проводитиме КП «Плесо». Але у бюджеті передбачено кошти, треба тільки внести невеликі корегування у розпорядження в частині виду робіт.

- На жаль, перехід від конкурсу проектів до їх реалізації доволі довгий…

- Так. Це стосується й реконструкції парку «Муромець». Якщо першу чергу за кошти меценатів зробили швидко. То для роботи над другою чергою чекаємо виходу розпорядження КМДА. Нам вдалося попрацювати з керівництвом «Х-парка». Перед тим вони виграли інвестконкурс, уклали договори, й зайняті розвитком своєї території без спорудження капітальних об’єктів. Але для Х-парку ще буде окремий проект реконструкції. Він наразі на виході із держекспертизи.

- Де ви особисто любите прогулюватися у Києві?

- Коли я навчався у школі в центрі міста, часто прогулювався середніми алеями парків на схилах Дніпра. І нині, якщо мені хочеться пройтися, я від Замкової гори, через Володимирську гірку, парки Хрещатий і Маріїнський ходжу аж до Аскольдової могили. Середніми алеями й стежинками приємно пройти повз «цивілізацію», яка десь поряд, але її не видно й не чути.

Ще я категорично проти того, аби створювати парк на Замковій горі. Тому, що це дуже самодостатнє місце, воно не потребує створення тут протокольного, класичного парку. Лише невеликий благоустрій незавадить, забезпечення підходів. Тим більше, що тут старовинне кладовище, й маємо зберегти спокій предків.  Коли у мене поганий настрій я йду саме на Замкову гору, дивлюсь на Вали, Поділ. Це для мене серце міста.

Фото, відео - КП "Київський центр розвитку міського середовища"