Як правильно бігти марафон: поради від Супрун

Як правильно бігти марафон: поради від Супрун

Про користь бігу знають усі. Це один з найкращих способів зміцнити організм. Особливо це актуально  наступними вихідними, оскільки стартує  напівмарафон  разом з «Ногибоги». Про те як підготуватися до забігу напередодні, розповідає в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у мережі Фейсбук.

-Звісно, якщо ви наважилися бігти напівмарафон — вам хочеться добігти до фінішу. Але якщо ви відчуваєте будь-який дискомфорт, травмувалися чи почуваєтеся погано — не потрібно фінішувати ціною власного здоров’я- підкреслює Уляна Супрун.

За її словами, основа правильної підготовки – це:

  • Добре вивчений маршрут своєї дистанції та розклад забігів. Кожен поворот, чи спуск не має бути несподіванкою.
  • Зібрані речі заздалегідь. Пристебніть нагрудний номер шпильками до футболки, прикріпіть чіп реєстрації результату до шнурка.
  • Правильний одяг. При температурі вище 10 градусів краще одягати легкий одяг — футболку та шорти. Якщо на вулиці прохолодно (близько 3-7 градусів) кращий вибір — футболка з довгим рукавом, тайтси та рукавички.
  • Зручне спортивне взуття.
  • Правильне харчування напередодні забігу. Уникайте важкої, жирної їжі.
  • Дотримуйтесь режиму сну.

В яких випадках краще не продовжувати бігти?

-Зневоднення, біль в суглобах, судоми, пошкодження м'язів — це все може трапитися внаслідок серйозних бігових навантажень. Важливо зважати на здоров’я серця та судин, ваш тиск та рівень фізичної підготовки — не варто додавати зусиль понад міру- коментує Уляна Супрун.

Як відновити сили після бігу?

▪ Не зупиняйтеся різко після фінішу і не сідайте. Краще порухайтеся та пройдіться  ще хвилин 10-15.

▪ Випийте води. Це допоможе подолати зневоднення та поповнити втрачені запаси води.

▪ З’їжте фрукт. Кращий вибір — банани, яблука, апельсини, виноград. Після забігу може різко падати рівень цукру в крові, тому важливо підкріпитися, щоби уникнути піків.

▪ Переодягніться в сухий одяг та зручне взуття, щоби не переохолоджуватися.