Київська "прописка": як зареєструвати тварину

Київська "прописка": як зареєструвати тварину

Зоозахисні групи у Фейсбук майоріють оголошеннями про «потєряшек» -  собачок та котиків, які загубились. Київ – перше в Україні місто, в якому запрацювала на повну реєстрація тварин. Так, всі власники собак згідно з Правилами утримання домашніх собак та котів в м. Києві  зобов’язані зареєструвати своїх улюбленців.  До котів такої вимоги нема, але якщо ваш чотирилапий друг гуляє на вулиці, то це бажано зробити.

Реєстр домашніх тварин – це єдина міська мережа для реєстрації улюбленця та зберігання всієї важливої інформації щодо нього, а також зручний інструмент, щоб повернути загублену тварину власнику та знайти свою. На сьогодні у системі налічується більше 700 тварин.

Після проходження реєстрації вашій тваринці видадуть жетон з QR-кодом.

Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров зазначає:

 - Реєстр допомагає тому, хто знайде кота чи собаку з жетоном, швидко ідентифікувати тварину та напряму зв’язатися з її власником. Я на власному досвіді переконався, що піклуватися про домашніх тварин зовсім не складно. Витративши всього пів години на просту реєстрацію, ми дбаємо про безпеку наших улюбленців.


Що потрібно

Спочатку зареєструвати тварину на сайті. Потім приїхати з твариною, її ветеринарним паспортом та своїм паспортом до КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» за адресою вул. Електротехнічна, 5а, тел. 044-366-69-99.

Як це працює

Якщо загубився ваш улюбленець, то людина, яка його знайде, зможе за допомогою звичайного смартфону, відсканувавши QR-код, знайти контакти власника.

Якщо власник загубив свого улюбленця, у своєму особистому кабінеті він має натиснути кнопку «Розшук» на сайті pets.kyivcity.gov.ua. Таким чином інформація потрапить до реєстратора, який розпочне пошук через базу тварин та розмістить повідомлення на комунікаційних платформах.

Юрій Назаров на прикладі власних двох кішечок – чорненької Мухи та сріблясто-сірої Інді, продемонстрував, що реєстрація тварини відбувається швидко, зручно та в комфортних умовах.

Посадовець розповів, що колись в нього жив кіт Міша, який загубився, а потім його знайшли розірваного собаками.

- Якби тоді він був зареєстрований, то був би шанс повернути додому його живим.  Після цього я став більш відповідально відноситись до братів наших менших. Домашні тварини такі ж самі мешканці нашого міста, як і ми, - пояснив Юрій Назаров.

Вартість

Реєстрація кота коштує 35 грн, собаки – 45 грн. Напевно, сплатити одноразово таку суму за безпеку улюбленця спроможен кожний.

У ветеринарній клініці живе кіт Вексиль, який нагадує всім про важливість відповідального відношення до тварин. Його ще маленьким кошенятком знайшли працівники закладу. Під час життя на вулиці Вексиль "підчепив" інфекцію, через яку втратив зір. Ветеринари дали прихисток тварині.