Київ виділив 41 млн грн на податкову культуру

Київ виділив 41 млн грн на податкову культуру

Київська міська рада вирішила виділити 41 млн грн на просвітницькі заходи, спрямовані на формування в киян високого рівня податкової культури. В результаті, це допоможе збільшити добровільні надходження від сплати місцевих податків і зборів до бюджету.

Проект рішення ”Про Програму формування податкової культури у місті Києві на 2019-2023 роки” Київрада затвердила на пленарному засіданні 4 квітня 2019 року. “За” - проголосувало 80 депутатів.

- Результати дії попередньої програми ми можемо бачити кожного дня по динаміці надходжень до бюджету. Це випереджальна динаміка кожного поточного рокупо відношенню до попереднього, - розповів про документ директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Рєпік.

- Тому я вважаю, що усі дії пов’язані з комунікацією з громадою, пов’язані з популяризацією добровільної сплати податків, і ту роль, яку в цьому процесі відіграє Державна фіскальна служба, потрібно культивувати та підтримувати. Саме на це спрямована Програма формування податкової культури у місті Києві на 2019-2023 роки, яку я би щиро просив вас підтримати, - наголосив Володимир Рєпік.

Згідно з документом, на реалізацію програми заплановане загальне фінансування у розмірі 41 млн грн, з яких 9 млн мають виділити на 2019 рік, по 7 млн грн – на 2020 та 2021 роки, по 9 млн грн – на 2022 та 2023 роки. - Головною метою Програми є формування у суспільстві податкових знань та свідомості, збільшення рівня добровільних надходжень від сплати місцевих податків і зборів, - говориться у тексті Програми. Задля цього планується розробка інформаційно-роз’яснювальних заходів, які мають підвищити рівень переконання населення у необхідності сплати податків.

Цільовою аудиторією інформаційно-роз’яснювальної кампанії є все населення міста, яке поділяється на 2 підгрупи: - первинна цільова аудиторія – платники податків, які повинні самостійно приймати рішення про сплату податків (суб’єкти господарської діяльності-фізичні особи). Ця група є потенційним джерелом збільшення податкових надходжень; - вторинна цільова група – всі інші мешканці Києва, які мають не задекларовані доходи, а також молодь – майбутні платники податків.

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює Головне управління Державної фіскальної служби у м.Києві.