Європейський рекорд: киянин пройде пішки до Португалії

5 тис. км — за 180 днів. 5 квітня на Бессарабській площі стартує наймасштабніший одиночний піший похід до Лісабона.
У незвичайну подорож відправляється 35-річний киянин Валентин Черненко, який у минулому був професійним хокеїстом.
Ідея такої подорожі виникла після авопробігу по пятьом європейським країнам, куди Черненко вирушив разом зі своєю дружиною та донькою.
Левову частину запланованого бюджету у попередній «одісеї» склали витрати на автомобіль, заправку, обслуговування, страхування, паркування та оплату доріг.
Нинішню (екстремальну) подорож Валентин вирішив подолати виключно пішки, не використовуючи жодного попутнього транспорту.
— До нас уже не вперше надходять заявки на максимальну тривалість пішохідної подорожі. Серед найцікавіших заявок — проходження периметру Європи пішки і навіть на одиночну пішохідну навколосвітню подорож. Але жоден з цих планів не був реалізований. Ми сподіваємось, що ця амбіційна заявка завершиться успіхом, — повідоляє керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.
Основне правило фіксації рекорду полягає в необхідності безперервно фіксувати проходження маршруту за допомогою трекера.

Колишній хокеїст хоче особисто з’ясувати: наскільки важко фізично, морально та фінансово пройти такий шлях пішки.
Всі дані експерти будуть періодично аналізувати ще в процесі проходження 5-тисячного маршруту.
Свою подорож Черненко буде висвітлювати на сторінках у соціальних мережах, а також на особистому блозі travelobzor.com.
Мандрівника підтримуватимуть дружина і донька, які час від часу зустрічатимуться з ним на етапах маршруту.
Він обіцяє розповісти про вартість житла і харчування в умовах мінімального бюджету, а також поділитися цікавими місцями та пам’ятками в різних країнах Європи.