Українські прем`єри квітня: що подивитися в кіно

Українські прем`єри квітня: що подивитися в кіно

Цього місяця кіноманів чекають фестивальний хіт "Вулкан", молодіжна комедія, короткометражки сучасних режисерів, стрічки 30-х років на великому екрані, а також документальна картина про Асканію-Нову. 

ВУЛКАН: дивні пригоди на Херсонщині

Режисер: Роман Бондарчук 
В ролях: Сергій Степанський, Віктор Жданов, Христина Дейлик

Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем в київському офісі ОБСЄ й у складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом. Після декількох дивних збігів обставин, Лукас залишається сам у маленькому містечку на півдні України. Не знаючи куди йти, він опиняється в хаті місцевого дивака на ім'я Вова. Слідуючи за Вовою, Лукас повільно занурюється у життя української провінції, у світ, який виходить за рамки його уяви, де речі виглядають повністю відірваними від усякої логіки чи структури. В цих дивних місцях, де люди віднаходять щастя в найпростіших, часто ілюзорних речах, де переплелися минуле, сучасне і майбутнє, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

Нагороди: Гран-прі МКФ Золотий абрикос (Вірменія), Гран-прі МКФ в Спліті (Хорватія), 
Приз за найкращу режисуру МКФ Євразія (Казахстан), Приз глядацьких симпатій МКФ Пін Яо (Китай), спеціальна відзнака журі МКФ у Гоа (Індія), Гран-прі Міжнародного фестивалю авторського кіно в Рабаті.

Коли: з 4 квітня

СКВОТ 32: сучасна історія Пітер Пена

Режисер: Саша Лідаговський
В ролях: Анна Адамович, Олександр Богачук, Римаїда Онадська

Ліза працює фотографом у паспортному центрі. Одного разу вона потрапляє до товариства вільних і талановитих мрійників: творців, танцюристів, музикантів, які живуть у Сквоті - напівзруйнованому спустошеному будинку. Восьмидесятирічна Фаїна - єдиний законний мешканець будинку і єдина перешкода для забудовника, який планує зруйнувати увесь квартал, а з ним і Сквот. Лізу причаровує енергія, свобода і творчість товариства. Вони борються за свій спосіб життя, створюють та змінюють навколишній світ. Ліза сама змінюється, вона починає шукати своє місце у світі, розвиває своє бачення та стиль. Завдяки Сквоту Лізу помічають як фотографа, а її світ і можливості розширюються.

Коли: з 11 квітня

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ

Збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини». Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.

Стрічки програми:
«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК
 «MIA Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВ
 «В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНА
 «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв). Режисерка Дана КАВЕЛІНА
 «Діорама», (документальний, 8 хв),  режисерка Зоя ЛАКТІОНОВА

Коли: з 11 квітня

МАРІУПОЛІС: мандрівка до  міста

Режисер: Мантас Кведаравічюс

Ця стрічка була знята 2016 року в копродукції Литви, Франції, України та Німеччини. Світова прем'єра "Маріуполіса" відбулась 14 лютого 2016 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі. Того ж року фільм здобув одну з найпрестижніших литовських кінонагород - "Срібний журавель" у 2 номінаціях - за найкращу роботу художника фільму та за найкращий повнометражний документальний фільм.  Це універсальна картина про людей і обставини, про цінність кожної миті; про людей, які живуть і не втрачають надії, які звикли до гуркоту "Градів" за декілька десятків кілометрів від них. Йдеться не про боротьбу, а про життя, яке плине своєю течією, незважаючи на зміну кольорів прапору або присутність військових. Цей фільм не про війну, а про мир під час війни. Показ відбудеться в рамках Днів литовського кіно.

Коли: 11 квітня о 19.00
Де: кінотеатр «Ліра», вул.. вел. Житомирська, 40
Вхід вільний

ЗАПОВІДНИК АСКАНІЯ: природа і люди

Режисер: Андрій Литвиненко

Сюжет фільму розгортається навколо чотирьох героїв із цілковито різними характерами, долями та цілями. Проте їх поєднує одне – бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази, що наразі стрімко втрачає свою унікальність.

Коли: з 25 квітня

КІНОКЛУБ OLDSCHOOL: Фабрика соцреалізму. Кіно 1930-х

В рамках кіноклубу показують фільми, зняті в Україні в часи формування соціалістичного реалізму. Створені на той час ще не репресованими кінематографістами-авангардистами 1920-х, більшість із них були забороненими до показу, оскільки не “вписувалися” у вихолощений утопічний образ соцреалізму в уяві Сталіна, який особисто переглядав усі прокатні фільми.


9 квітня  "Велике життя", 1937
Режисер: Леонід Луков
Легендарний радянський фільм про побут шахтарів Донбасу 1930-х років. Стрічка стала справжнім хітом радянського прокату – в 1940 році її подивилося близько 18,6 мільйонів глядачів.

16 квітня  "Том Сойер", 1936
Режисери: Лазарь Френкель, Гліб Затворницький

23 квітня  "Кубанці", 1939
Режисери: Матвій Володарський, Миколай Красий

Коли: 9, 16, 23 квітня о 19:00
Де: Сцена 6, Довженко-Центр, вул.. Васильківська, 1 
Вхід вільний за реєстрацією

Нагадаємо, сусідство, війна і література: Книжковий Арсенал оголосив програму