На ВДНГ мистецтво буде навіть в шахті

На ВДНГ мистецтво буде навіть в шахті

Марія КАТАЄВА

Вперше майданчиком ГОГОЛЬFESTу буде ВДНГ, до цього він проводився в «Мистецькому арсеналі», території кіностудії Довженка та заводу на Видубичах. Для експоцентру, який нещодавно проголосив інноваційний напрямок розвитку, фестиваль якраз є кроком для відкриття потенціалу цієї величезної території.

- Ми в короткий термін привели до ладу павільйони, від реставрували всередині перший павільйон, в усіх них працюють туалети, тож готові до гостей, - повідомив «Вечірці» в.о. ген директора експоцентра Максим Бахматов. Лейтмотивом фестивалю стане погляд к майбутнє.

- Нам постійно нав’язують катастрофічну картину світу, подивившись новини, навіть жити не хочеться. Але хто в таких умовах займеться проектуванням майбутнім України, якщо не ми? – пояснює ідейний натхненник і організатор Влад Троїцький.  – Митці є своєрідними стакерами завтрашнього дня, вони просто беруть і щось роблять. Тому для нас фестиваль – це дегустація завтра вже сьогодні, це звернення до всіх тих, хто втомився від катастрофічної свідомості. Від активного погляду кожного, як учасників, так і гостей, залежить наше майбутнє, мрії і реальності».  Влад Троїцький на фестиваль підготував три програми: київську прем’єру музично-театрального перформансу «Мистецтво війни» (17-18 вересня), презентацію нового проекту фрік-кабаре Dakh Daughters «Як я була Алісою… Мистецтво любові» (25 вересня) та дійство «Мистецтво миру» яке складатиметься з концерту та опери-реквієму «Йов» (21 вересня).

Загалом на фестивалі протягом 11 днів відбудеться близько 500 подій. 17 вересня фестиваль відкриється на центральній площі перформансом «Мистецтво любові війни миру», розпочнуть роботу павільйони.    
В 6-му павільйоні облаштовують кінозал, акцент в програмі зроблено на українських та російських фільмах (стрічки кіношколи ВГІКа, школи Марини Розбєжкіної, кіносмотр українських короткометражок СУК «On/Off», картини «Під електричними хмарами» та «Київ –Москва»).
В павільйоні № 3 звучить музика – тут готуються до академічних концертів, яких не почуєш на звичайних майданчиках.

- Акустика, звісно, погана, але ми її покращимо та «підзвучимо» інструменти мікрофонами, - зауважила куратор цієї програми Юлія Ваш. Будуть і експериментальні концерти музичного агентства «Ухо», виступатиме і Юрій Андрухович з гуртом Karbido, Жадан і «Собаки в космосі».
Павільйон № 11 перетворюють на дитячий світ. «Готуємо вісім паралельних програм. Покажемо виставу навіть для найменших, до трьох років, - розповідає куратор дитячої програми Ірина Запольска. – Влаштуємо дітям лабораторію драматургії, літературні читання, кінопокази, майстер-класи. А з дорослими – освітянами і батьками, поговоримо про виховання дітей».
В 17-му павільйоні на трьох умовних майданчиках пройде театральна програма, зокрема і прем’єра від російського театру DOC. А просто неба -  кілька вуличних вистав від театру «Воскресіння» (19 та 20 вересня).
Візуальна програма (130 учасників з 15 країн світу) розкидана по території, проте переважно розмістилася в 21-му павільйоні, а також ділить 13-й з хореографами. Головний акцент – фотографії (до речі, для всіх бажаючих працюватиме і фотолабораторія), відеороботи, інсталяції, а ось живопису буде небагато. Впізнати 21-й павільйон легко: на вході стоять великі сріблясті скульптури чоловіка і жінки Віктора Сидоренка. А незвичну локацію D.O.T.  - підземну вугільну шахту, яку не використовували 20 років – віддали під мистецькі експерименти зі світлом.
Також на фестивалі заявлені літературна (незвичні презентацій книжок з обговореннями, читання), освітня (лекторії, тренінги, майстерні) програми, працюватиме зона фешн-арту та маркет. Не обійдеться і без актуальної екопрограми: окрім занять йогою, майстер-класів з переробки сміття, Олексій Нужний разом з американським колегою Джоном Мелвіллом з старих металоконструкцій спорудили на площі  інтерактивний фонтан для збирання використаних батарейок. 

Фестиваль триватиме до 27 вересня. Програму вивчайте на сайті gogolfest.org. Вхід платний, на певні події потрібен окремий квиток. На території  ГОГОЛЬFESTу розрахуватися можна лише безконтактною карткою GogolCard, придбати і поповнити яку можна на фестивалі.