«Вай фай» Владислава Шерешевського

«Вай фай» Владислава Шерешевського

Ольга КОСОВА

На виставці
На виставці
Портрет бабусі
Портрет бабусі
Північний вітер...
Північний вітер...
Ван Гог і соняхи
Ван Гог і соняхи
"Наш" Енді Ворхол
"Наш" Енді Ворхол
Імпровізації на тему ікони
Імпровізації на тему ікони

Музей історії міста Києва продовжує виставку творів художника Владислава Шерешевського «Вай фай». Шерешевський став популярний завдяки тому, що у своїх роботах  поєднує пафос та іронію. Його картини представленні у приватних колекціях США, Італії, Німеччини, Ізраїлю, Греції , Польщі та України.

У виставці «Вай фай» автор дає відвідувачам поринути в минуле, але з власною інтерпретацією. Роботи написані у притаманній йому іронічній манері, деякі – із відкритим сарказмом. Тут є яскраві портрети, пейзажі, натюрморти, а також цитування відомих художніх і літературних творів.

Молодь, як правило, в захваті від таких картин. Найбільше позитивних відгуків отримують  портрети Миколи Гоголя («Н. Гоголь наш!») та Енді Ворхола («Хохол-Warhol»), в яких автор підкреслює зв'язок відомих митців з Україною. Ван Гог з букетом соняшників теж не залишається без уваги. Консервативні гості виставки та люди похилого віку реагують на виставку стриманіше:

Відвідувачам подобається, але особисто мені до вподоби не все, далеко не все, – коментує виставку наглядачка зали пані Любов. — Але є дуже непогані роботи.

Деякі вважають неприпустимим глум над священним образом Господа або акцент на принадах оголених жінок. Втім автор не переходить межі, а його сміливі імпровізації не залишають байдужими.

Хоча є сюжети, до яких Шерешевський ставиться з особливою стриманістю і повагою. І на виставці присутня така робота, яка одразу звертає на себе увагу. Це найбільша картина на виставці – портрет бабусі з задумливим і стомленим поглядом. Роботу можна було б віднести до відомої серії картин автора «Щеневмерла», але ця старенька не має того запалу в очах, на відміну її ровесниць з серії. В цій роботі Шерешевський не іронізує і не глузує, а лише залишає кожному відвідувачу самостійно розтлумачити його твір.

Поспішайте скласти своє враження про іронічний реалізм Владислава Шерешевського і отримати позитивні емоції. Виставка працюватиме до 30 вересня 2015 року.