Навігатор на 21-ше березня: куди піти у Києві

Навігатор на 21-ше березня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають поетичний вечір від знаних авторів, відкриття виставки творів класика Сергія Григор'єва та його родини, пісні, присвячені діві Марії та світлове шоу з вірменським дудуком, показ документалки "Перша Сотня" та багато іншого. 

КИЇВ І ВИДАТНІ ЮВІЛЯРИ

До 130-річчя: Відкриття пам`ятника Олександру Вертинському

О 15.00 на розі Андріївського узвозу та Боричевого Току відбудеться урочисте відкриття пам`ятника  видатному киянину - артисту  Олександру Миколайовичу Вертинському на честь 130-річчя з дня його народження. О 16.00 в Музеї Однієї Вулиці відбудеться відкриття виставки «Киев - Родина нежная» та презентація художнього конверта і поштової марки, присвячених ювілею.

Ювілейний вечір до 110-річчя Юзефа Лободовського Літературно-мистецька акція, присвячена 110-річчю від дня народження Юзефа Лободовського (1909 - 1988), польського поета, перекладача і публіциста. 15.00, Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, вул. М. Рильського, 7, вхід за ціною музейного квитка

Літературно-мистецький вечір до 90-річчя Юрія Мушкетика відкриття літературної виставки Юрія Мушкетика «Синьої весни Золотаве сонце попливе над нами», виступи, поезія, співи. 16.00, Національний музей літератури, вул. Б. Хмельницкого, 11, вхід вільний

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ: поезія і скандинавський роман

Міжнародний день поезії «Поезія на чотирьох і більше»

У програмі вечора Світлана Поваляєва поділиться історіями зі збірки «Після Криму», Мирослав Лаюк познайомить із віршами із нової книжки «Троянда», Павло Коробчук зачитає вірші із «Хвої», а Дмитро Лазуткін  захопить своєю «Артерією». Охочі мають змогу зачитати улюблені вірші із поетичної серії «Видавництва Старого Лева». Поети оберуть найкращого чи найкращу – і саме він чи вона отримає невеличкий сюрприз від видавництва.

Коли: о 19.00
Де: Книгарня Старого Лева, вул. Прорізна, 10
Вхід вільний

Читацький клуб ЛітАкценту «До музики» Кетіля Бйорнстада в неформальній атмосфері про повернення романів про мистецтво; героїв тексту, синестезію. 18.30, книгарня Є, вул. Лисенка, 3. Вхід вільний

ВАЖЛИВО ЗНАТИ: Повертаються книги з минулого

Презентація унікальних книг. "Київ: провідник / за редакцією Федора Ернста" – це  перше перевидання одного з найкращих путівників по місту Києву — "гіда" 1930-го року за редакцією видатного українського мистецтвознавця Федора Ернста (1891—1942). "Список репресованої літератури: документи і матеріали" - літературно-культурологічний проект відомого українського філолога, історика й джерелознавця Сергія Білоконя, дослідження й оприлюднення на широкий загал раніше не публікованого переліку заборонених в Україні видань як свідчення тоталітарної цензури комуністичного режиму.

Коли: 14.00
Де: зала засідань вченої ради (к. 344) головного корпусу НБУВ,просп. Голосіївський, 3 (станція метро "Деміївська").
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ: від фейків до сторітеллінгу

Зустріч з автором книжки «Війна за реальність» Дмитром Кулебою

«Війна за реальність: Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» – це справжній посібник із захисту персональних даних, розвитку критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху масової інтернетизації та діджиталізації. Автор поговорить про те, як тримати інформаційну оборону та перемагати у комунікативній війні. 

Коли: о 19.00
Де: Києво-Могилянська бізнес-школа, вул. Волоська, 8/5 
Вхід вільний, реєстрація 

Лекція і презентація книги "Дорогою до себе" український фахівець із питань лідерства, менеджменту та комунікацій Богдан Будзан поділиться власним досвідом  та презентує свою нову книгу. 15.00, Національний Музей Історії України, вул. Володимирська, 2, вхід за музейним квитком

Майстер-клас «Сім технік сторітелінгу» як спілкуватися онлайн та оффлайн, як просувати ідеї, надихати та створювати спільноти за допомогою історії. 18.30, Бібліотека КПІ, пр-т Перемоги, 37. Вхід вільний, реєстрація 

Лайкни мене або сучасний нарцис Інтерактивна лекція розкриє риси нарцисичного процесу та його проявів в сучасному суспільстві.
19.30, Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31, 179 грн.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ: відкриття виставок і світ Юр'єва

12 місячних

12 жінок-ілюстраторів говорять про «табу» без табу. Дівчата обрали 12 слів-замін менструації, зобразили їх у своїх роботах, їх «оживили»  завдяки технологіям доповненої реальності.

Коли: з 13.00
Де: ТРЦ «Гулівер», станція метро «Палац спорту»
Вхід вільний

Сімейний альбом

Відкриття виставки «Сімейний альбом. С.О. Григор`єв та його творча родина». Сергій Олексійович Григор'єв (1910-1988)  отримав майже всі можливі відзнаки і звання, залишив надзвичайну мистецьку спадщину, учнів, що вважають його головним вчителем по життю. Серед них, в першу чергу, – родина, широке коло сім'ї. Представлені твори дружини, дітей,  племінників, онуків та правнуків,  всього 25 учасників, біля 100 творчих робіт. 

Коли: о 18.00
Де: Музей сучасного мистецтва України, вул. Кирилівська, 41 
Вхід вільний

Going to the Strawberry Fields. Оля Федорова як обіцянка утопії, що виражається через символіку зеленого кольору, поступово проникає до різних аспектів навколишньої дійсності та поглинає їх. 18.00, Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21. Вхід вільний

Персональний проект Дар'ї Кольцової "Торкаюся" графіка, фото та відеороботи, що формують цілісний візуальний наратив про можливість доторкнутися до реальності іншого.  19.00,  Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22В. Вхід вільний

Карась Галерея: Людмила Раштанова "Відчуття Присутності" яскрава представниця київського живописного поп-арту продовжує гру з різними інформаційними носіями, переносячи їх фрагменти на монументальні картини. 19.00, Карась Галерея Андріївський узвіз, 22-а. Вхід вільний

Кураторська екскурсія виставкою Флоріана Юр'єва про головні архітектурні та живописні проекти Флоріана Юр’єва,  як синестезія втілилася в його мистецьких практиках.
15.00, Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6, 70 грн. (пільговий 30 грн), реєстрація 

Відкриття MetaCulture / Відкриття виставки Vzayemodiя 19.00, вул. Нижньоюрківська, 31. Вхід вільний

Зустріч iз художницею Таус Махачевою про роботу «Кількісна нескінченність задач», створену для виставки Future Generation Art Prize 2019, а також ширше про свою художню практику та методологію. 19.00, PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: від діви Марії до Віктора Цоя

Ave Maria

Антологія блискучих композицій класичної музики, присвячених Діві Марії, за участі хору, солістів та органу.
Виконуватимуться твори: Хаві Бусто, Г.Доніцетті, Т.де Вітторіо, Л. Луцці, Л.Керубіні, А.Брукнера, Баха-Гуно, Ф.Шуберта, Г.Маршнера, П.Маскан’ї, Й Брамса, Дж.Каччіні, Й. Свідера, К.Сен – Санса, Ц.Франка, М.Шуха. У перекладі хору «Хрещатика» українською мовою звучатимуть фрагменти поетичного циклу Райнера Марії Рільке «Життя Діви Марії».​

Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7,
Вартість квитка: 60-100 грн.

JAZZ & AntiJAZZ

В програмі: джазові стандарти, звукові скульптури Павла Колпакова. Виконавці: Андрій Костенюк (piano), Микола Ришков (saxophone). Спеціальний гість концерту – Артем Шестовський (bass clarinet).

Коли: о 18.00
Де: Музей сучасного мистецтва України, вул. Кирилівська, 41 
Вхід вільний

Концерт «Я не здамся…», присвячується Людвигу ван Бетховену виконавець Сергій Колесник (артист капели "Думка") розповідатиме про те, який різний є Бетховен.
16.00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Михайла Грушевського, 1)

КССМШ імені М.В.Лисенка Гала-концерт «ПАРАД ВІРТУОЗІВ» від учнів Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В. Лисенка. 19.00, Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2, 70-250 грн
.
Музично-проекційне шоу: Дудук – душа абрикосового дерева  вірменський дудук, орієнтальний вокал, етнічна електронна музика від KARO Orchestra  та світлове шоу. 19.30, Київський планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3, 200-350 грн.

Кінопанорама в Бочка PUB група Кінопанорама з  програмою пісень Віктора Цоя в оригінальному звучанні і виконанні. 19.00, Бочка PUB, вул. Хрещатик 19а, 100 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ: традиції та гості з Швейцарії

Русалії

“Русалії” – це давній весняно-літній обряд, одна з форм ушанування культу предків, родовідної пам’яті. “Берегиня” відтворює сценічними засобами цілісну картину дохристиянської міфології українців із широким залученням нового матеріалу й нових поглядів на окремі явища та стереотипи.

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня", вул. Івана Миколайчука, 3, 
Вартість квитка: 100 грн.

Be my Marguerite! (або у незвичній самоті)

У цій моновиставі тривалістю близько 55 хвилин за висловлюваннями Марґеріт Дюрас героїня М. розповідає про універсальність свого життєвого досвіду: між сімейним життям і любовними стосунками. Спогади, які її наповнюють, з’являються у вигляді відео-проекцій у супроводі електронної музики. Героїня  намагається заспокоїти свій надактивний розум, щоб відновити просте задоволення тіла від руху. Сповідь М. звучить як заклик радіти життю і дорожити здатністю любити. Французькою з українськими субтитрами.

Коли: о 19.30
Де: ЦСМ "ДАХ", вул. Вел. Васильківська, 136
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР В КІНО: історія перших та зарубіжні хіти

Перша Сотня Спец-показ фільму

У повнометражному документальному фільмі йдеться про історію Першої сотні Майдану, яка подолала внутрішнього ворога та пішла на фронт, щоб боротися із зовнішнім ворогом. Це занурення в епіцентр подій, відвертий художній та громадянський погляд на людські стосунки на тлі кривавих соціальних заворушень.

Коли: о 19.00
Де: «Планета Кіно», проспект Степана Бандери, 34B
Вартість квитка: 90-150 грн.

МІЖ РЯДАМИ. Кіносезон у Closer режисер Томас Штубер звертається до феномену ідентичності спільного робочого простору. 19:00, арт-центр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31, 100 грн.

Кіно-Франкофонія  канадська стрічка "Пристрасть Августини" про римо-католицьку монахиню, яка викладає музику в маленькій  школі в сільській місцевості Квебеку. 19.00, кінотеатр "Київська Русь", вул. Січових Стрільців, 93, вхід вільний за умови наявності місць.