Дефібрилятори у столичному метро: європейський досвід

Дефібрилятори у столичному метро: європейський досвід

Більшість випадків раптової зупинки серця відбувається за межами лікарні. Саме тому в громадських місцях різних країн світу встановлюють дефібрилятори – прилади для надання екстреної допомоги при раптовому порушенні ритму серця.

Подібну ініціативу планують запровадити і в київському метрополітені. Відповідна петиція була зареєстрована на сайті Київради – тепер потрібна підтримка киян.

Дефібрилятори у підземці можна побачити у багатьох європейських містах. Приміром, міська влада Мадриду ґрунтовно взялася за цю справу. Минулого року на 205 станціях підземки іспанської столиці облаштували 259 дефібриляторів. Зокрема, прилади встановили на 80% станціях метрополітену, де середньодобовий потік пасажирів перевищує 5 тисяч пасажирів. 

Автоматизовані зовнішні дефібрилятори є зручними у використанні для пасажирів навіть без базової медичної освіти.

– Основна мета цієї ініціативи полягає в тому, щоб створити пристрій, який рятує життя і є доступним мільйонам пасажирів, – розповіла начальник Департаменту транспорту, житлово-комунального господарства та інфраструктури Мадриду Розаліо Гонсало. – Дефібрилятори дають можливість надати допомогу при зупинці серця і забезпечити час для прибуття лікарів.

Встановлюють дефібрилятори не лише на станціях метрополітену, але й у музеях, на вокзалах, в аеропорті.

Аеропорт Barajas, Мадрид

Влада іспанської столиці наголошує, що серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в західному світі. При зупинці серця у дорослих має місце фібриляція шлуночків, єдине ефективне лікування якої – електрична дефібриляція. 

В Україні показники смертності через хвороби серця є одними з найвищих у світі. Тепер у нас є шанс виправити цю статистику, віддавши голос за петицію.