Мікроелектроніка та робототехніка: у Києві відкрили безплатну лабораторію для дітей

Мікроелектроніка та робототехніка: у Києві відкрили безплатну лабораторію для дітей

Робототехніка, 3D друк, розробка мікропроцесорів – це, та ще безліч іншого зможуть вивчати діти у державній школі мікроелектроніки «Lampa Kids». В Україні з’являється все більше шкіл з мікроелектроніки, проте вони всі комерційні. Тож у київській МАН вирішили створити лабораторію, де діти зможуть вивчати професії майбутнього безоплатно.

- Попит на інженерів-електронників дуже великий, галузь стрімко розвивається, але  у більшості університетів підготовка з цих предметах погана. Тому ми хочемо популяризувати цей напрямок, залучивши новітні технології та безоплатне навчання для усіх охочих, - розповів викладач  лабораторії й доцент кафедри конструювання обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ Євген Короткий.

Лабораторія «Lampa Kids» працюватиме на базі університету «Київський політехнічний  інститут» за підтримки Київської Малої академії наук. У приміщенні факультету електроніки обладнали аудиторію на 10 робочих місць та 50 лекційних. Там є найсучасніше обладнання: мікрокомп’ютери, набори для вивчення робототехніки, точні вимірювальні прилади, відлагоджувальні плати з мікросхемами програмованої логіки, плати для цифрової радіотехніки та багато іншого. 

- Основною задачею при проектуванні школи була доступність та можливість вивчення складних тем зрозумілою мовою. Тут проходитимуть різні курси: від найпростіших, таких, як основи 3D друку, до унікальних – цифрова мікроелектроніка та основи цифрової радіотехніки, - повідомив Євген Васильович

Відремонтували навчальну аудиторію за кошти вишу, а от «наповнили» завдяки Громадському бюджету-2018. На реалізацію цього проекту витратили майже 2 мільйони гривень.

- Мені надзвичайно приємно бути на відкритті вже реалізованого проекту в рамках «Громадського бюджету». З таких невеликих проектів  ми творимо майбутнє нашої держави. Не розвиваючи молодь, перспектив ми не матимемо. Тому Місто каже «Так» усім ідеям та пропозиціям киян, - зазначив заступник міського голови, секретар Київради  Володимир Прокопів

До слова, проектувальник роботів та інженер з 3D друку входять в ТОП-10 професій майбутнього. Відповідно з кожним роком попит на технічні професії зростатиме. Тому «Lampa Kids» зможе стати Альма-матер майбутніх українських геніїв інженерії. 

Фото: Борис Корпусенко