Знати коріння: у Києві створили музей, де можна відшукати свій родовід
У Шевченківському районі столиці створили перший у світі «Музей сім`ї та родоводу». Головна мета — пропагування сімейних цінностей, сприяння духовному і фізичному розвитку сім'ї.
Новий музей «прописаний» при Центрі у справах сім’ї та жінок Шевченківського району (вул. Олени Теліги, 43). Ініціатором цього проекту став депутат Київради Олександр Бродський.
Музей виконуватиме практично-дослідницьку роль. Йдеться про реалізацію програм Центру: «Мій родовід: майбутнє з минулого», «Інститут щасливої сім'ї».
— Україна матиме гідне майбутнє лише в тому разі, якщо серйозно займатиметься «проектуванням» свого національного духовного та інтелектуального простору, «реставрацією» необхідних нам сьогодні історичних подій – смислів. Вони допоможуть нам усвідомлювати себе як націю, народ, державу. Пізнання історичної спадщини необхідно для того, щоб добре розпорядитися нашим історичним скарбом. Усе, що відбулося з нашими предками, так чи інакше впливає на нас, — переконаний депутат Олександр Бродський.
Завдячуючи співпраці з бібліотеками району, в музеї можна буде організувати збір інформації для дослідження свого родоводу. Для цього треба скористатись алгоритмом пошуку, адресами та телефонами державних архівів.
Відвідувачі можуть познайомитися з методиками досліджень, генеалогічними схемами, родинним фотоколажем, а також інформацією про те, як родовід впливає на наше життя (родовід і доля, родовід і здоров'я, родовід і віра).
Торік проект «Музей сім’ї та родоводу» здобув перемогу у міському конкурсі проектів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада».
— Завдяки коштам проекту ми змогли відремонтувати експозиційні зали, замовити у професійних майстрів художнє оздоблення, а також поповнити новими тематичними розділами та експозиціями. Музей майже зовсім відновився, — розповіла помічниця депутата Юлія Печуляк.