Верба Цоя та царський дуб: вікові дерева Києва потрапили на онлайн-карту

Верба Цоя та царський дуб: вікові дерева Києва потрапили на онлайн-карту

Де у столиці знайти дерева-ровесники собору Софії Київської? Дізнатися можна завдяки онлайн карті «найстаріших дерев Києва». Створили її Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps. Про це на сторінці у Facebook повідомляє Візіком Карти.

- У столиці дерев віком від 100 до 900 років більше сотні. Вони є найстарішими пам'ятниками нашої історії, ровесників руських городищ, козацьких битв і звільнення столиці від різноликих окупантів. У 1968 року на одну людину в Києві припадало 24 м2 зелених насаджень. Зараз ця цифра знизилася до 16-18 м2. Любіть Київ і його природу, - зазначають Візіком Карти. 

На карті найбільше дубів, хоча є і каштани, тополі, груші, липи і навіть гінгко. Фахівці визнають, що сьогодні невідомо скільки у Києві скільки дерев і яке співвідношення між ними і машинами. Втім, в деяких районах Києва перевага не на боці виробників кисню.

- Згідно зі статистикою ще у 1968 році кількість насаджень у столиці була, як мінімум, на 30% більша, ніж зараз. Саме тому Київ по праву носив статус найбільш «зеленої» столиці Європи. 10 років тому аналітики The Economist Intelligence Unit на замовлення німецького промислового гіганта Siemens спробували визначити «найзеленіше місто Європи». На жаль Київ зайняв останнє, 30-е місце, - пишуть екологи.

Цікаво, що більшість дерев-довгожителів ростуть на правому березі столиці. Проте на лівому березі можна знайти «Дерево Цоя» - вербу, яка на березі озера Тельбін. 

Переглянути карту