Чому кияни отримали платіжки з великими сумами

Чому кияни отримали платіжки з великими сумами

Киян турбують питання оплати за опалення за січень, чому суми у платіжках саме такі. В середньому тариф на опалення у столиці збільшився на 22 відсотки через збільшення собівартості виробництва.

 У КП «Київтеплоенерго» пояснили, що перед ними не стоїть завдання працювати на максимальний прибуток, а лише надавати якісні послуги й балансувати на мінімальній межі прибутковості. Як заявила на брифінгу виконавчий директор «Київтеплоенерго» Юлія Орел, на тарифи для киян у січні вплинули такі фактори, як зростання вартості газу для всієї країни, який використовується для виробництва теплоенергії, також на 131 відсоток зросла вартість електроенергії у столиці, на 25 відсотків подорожчала вода «Київводоканалу», й збільшився рівень мінімальної заробітної плати. Все це вплинуло на тариф з центрального опалення й гарячого водопостачання.

Читайте також у "Вечірньому Києві» Чому у грудні кияни отримали платіжки з великими сумами й які чутки розганяються по місту про тарифи.

-За підрахунками КП «Київтеплоенерго» приблизно 12% споживачів отримали рахунки за ще вищими тарифами, - повідомив директор СП «Енергозбут» Костянтин Лопатин. - За його словами це було викликано відхиленням погодних умов від середньомісячних температурних показників і торкнулося тільки тих жителів столиці, хто мешкає в будинках без загальногобудинкового лічильника тепла.

Справа в тому, що середньомісячна температура повітря в Києві в січні склала -4,5 °, тоді як за спостереженнями синоптиків, зазвичай вона не опускається нижче -0,14 °. А згідно із затвердженою Кабміном формулою розрахунку тарифу для таких споживачів, базовий тариф множиться на коефіцієнт відхилення. Таким чином, частина киян оплатила тепло на початку року не по 38,5 грн. за квадратний метр опалювальної площі, а по 47,75 грн. / м2.

Читайте також про температурний режим січня у столиці за даними Центральної геофізичної обсерваторії .

Крім того, чиновник нагадав, що в квартирах, обладнаних власними лічильниками тепла, платіжки за опалення приходять із сумами, в яких враховано вартість обігріву місць загального користування.

Раніше "Вечірній Київ" повідомляв, що у місті почалися тотальні перевірки якості опалення й нарахувань за тепло.