В прокат вийшов фільм "Крути 1918": в Києві влаштовують зустрічі з творчою групою

В прокат вийшов фільм "Крути 1918": в Києві влаштовують зустрічі з творчою групою

Сьогодні в кінотеатрах розпочався показ історичної картини "Крути 1918". В основі фільму - визначальний бій на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів, Андрій і Олекса Савицькі, закохуються в прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків стали проти 4-тисячого добре озброєного війська на чолі з Муравйовим. 

Автор сценарію Костянтин Коновалов зізнався, що почав писати цю історію ще 10 років тому. 
 - Я шукав архівні матеріали, читав діаспорну пресу, мемуари сучасників. Але лише після Майдану і початку війни на Сході ця тема стала актуальною, і цей проект вдалося реалізувати, - підкреслив він.  – Працювати з темою було важко. Бо йдеться про людей, які полягли, не відчувши повноту життя. Більшості було по 18-19 років, а наймолодшому гімназисту – 14-ть. І це історія не поразки, а перемоги. У них було завдання – втримати позиції з ранку до вечора, і вони це зробили. 

Режисер фільму Олексій Шапарєв додав, що прагнув показати, що війна була не тільки на полі бою, а й у Києві. У кожного бій свій фронт. Тому у картині, окрім лінії бою під Крутами, також є сцени, присвячені битві за Арсенал, та секретні операції німецької та французької розвідок.  

Основні зйомки відбувалися на вулицях Києва, в Косому капонірі (Київській фортеці). Станцію Крути знімали на Черкащині, в селі Сингаївка. Там збереглася вокзальна будівля кінця 19 століття, що відповідає архітектурі часу оборони станції Крути. До масових сцен долучилися місцеві мешканці. Сам бій знімали під Києвом, біля села Підгірці. 

У картині взяли участь 150 військовослужбовців Президентської бригади Нацгвардії України.  Також були задіяні реконструктори з Києва та Вінниці. Вони грали юнкерів, воїнів-офіцерів, козаків загонів Вільного козацтва, які разом зі студентами брали участь у бою біля станції Крути.

«Крути 1918» - в першу чергу художній фільм, а не реконструкція подій. І більшість героїв – збірні образи. Однак є й історичні персонажі – Симон Петлюра (Дмитро Ступка), Михайло Грушевський (Сергій Дзялик), Аверкій Гончаренко (Олексій Тритенко), Михайло Муравойв (Віталій Салій). Братів зіграли Євген Ламах та Андрій Федінчик, а Євген Нищук втілив батька одного зі студентів, григорія Піпського. Музику до фільму написав італійський композитор Marco Marini. Саундтреками стали пісні у виконанні Христини Соловей та гурту «Гайдамаки».

У столичних глядачів є можливість подивитися й обговорити картину з її творцями.
9 лютого в кінотеатрі "Київська Русь" відбудеться студентська прем‘єра українського історичного фільму "Крути 1918" за участю творчої групи. Студентам обіцяють знижки на квиток.
10 лютого в кінотеатрі "Жовтень" спеціальний показ фільму за участі творчої групи.  

Нагадаємо, сучасний німецький цирк у Києві: від "Колеса смерті" до мотофристайлу.