Київ без сміття: французи розроблять стратегію для утилізації відходів

Французькі компанії допоможуть Києву вирішити проблему утилізації сміття. Про це свідчить двосторонній документ про співпрацю між Києвом та компанією «СЮЕЗ Інтернешнл CAC», яка є світовим лідером з питань проектування, будівництва та управління об’єктами переробки твердих побутових відходів та водоочищення.
— Сьогодні ми підписали важливий документ для нашого міста — Меморандум про порозуміння між містом Києвом та компанією «СЮЕЗ Інтернешнл CAC» щодо життєво-важливого питання для столиці – управління відходами. Адже ця проблема актуальна не лише для Києва, а й для кожного міста України» — зазначив столичний мер Віталій Кличко на зустрічі зі французькими гостями у стінах КМДА.

За офіційними даними, щороку у Києві «збирається» близько 1,2 млн тонн побутових відходів. Усе це «добро» вивозять у різні місця: полігон №5 (село Підгірці), полігон великогабаритних та будівельних відходів №6 (вул. Пирогівський шлях), сміттєспалювальний завод «Енергія» (вул. Колекторна, 44), а також на сміттєзвалища, які знаходяться у 4 районах Київщини (Бориспільському, Бородянському, Броварському та Васильківському).
Проте наявних потужностей недостатньо: сміттєзвалища уже давно переповнені відходами й «просяться у відставку», а столичний завод «Енергія» (який ввели в експлуатацію понад 30 років тому) потребує значної модернізації.
Компанія «СЮЕЗ Інтернешнл САС» має великий досвід співпраці з місцевими органами влади у багатьох країнах світу. Саме тому Київ зацікавлений у використанні такого досвіду, зазначив Віталій Кличко.
— Ми, як світовий лідер екологічних послуг, охоче поділимося нашими експертизами з Києвом, — повідомила віце-президент «СЮЕЗ Інтернешнл CAC» Александра Бургуан. — Спільними зусиллями будемо імплементувати європейські та світові стандарти екологічних послуг. Потрібно знайти найкращі рішення, які можуть бути розроблені й адаптовані саме під ситуацію в Києві.
Завдячуючи Меморандуму, кияни разом з французами розроблятимуть стратегічний план заходів, пов’язаних з утилізацією відходів. Для реалізації такого проекту потрібно розробити план рекультивації сміттєзвалищ і будівництва нового сміттєпереробного заводу.

Стратегія, над якою працюватимуть французькі фахівці, має вирішити два основні питання: підвищити рівень переробки та зменшити кількість відходів для захоронення.
Реалізація Меморандуму важлива з трьох причин: важливість переробки відходів із екологічної точки зору, співпраця з міжнародними організаціями на місцевому рівні (у рамках децентралізації) та приклад співпраці французів із київським муніципалітетом.
