Караїмська кенаса: «реставрувати не можна залишити»

Караїмська кенаса: «реставрувати не можна залишити»

Будівлю Караїмської кенаси на вул. Ярославів Вал, 7 необхідно  ремонтувати. Це питання піднімали ще у 2010 році. Проте з різних причин так і не почали.  Сьогодні орендар – «Будинок актора» - б’є на сполох. Хвилюється, чи зможе повернутися у стіни звичного приміщення після ремонту.

 Як зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, орендаря вже не вперше і завчасно повідомляли про необхідність проведення реставрації, починаючи з 2010 року. З того ж року будівля кенаси надавалась «Будинку актора» в оренду, але з приміткою, що до початку реставрації. Про це зазначають у прес-службы КМДА.

-Уже тоді фахівці оцінили стан будівлі кенаси, як гостро аварійний – ліпнина на будинку вже почала обвалюватись, а сама споруда тріснула на кілька частин. Колективу «Будинку актора» роз’яснювали, що подовження оренди неможливе, оскільки на пам’ятці мають бути проведені реставраційні роботи для її збереження. Було надіслано листа щодо звільнення будівлі для проведення реставрації, що сама директорка і підтверджувала у численних інтерв’ю. Проте, як і зараз, 10 років тому орендар стверджував, що ситуація зі станом пам’ятки не катастрофічна. Минули роки, позиція орендаря не змінилась, незважаючи на те, що реставрація пам’ятки так і не відбулася, а будівля продовжує руйнуватись, – повідомив Валентин Мондриївський.

Він наголосив, що збереження будівлі є нагальним наразі, а питання подальшої оренди приміщень кенаси буде опрацьовано після завершення реставрації.

-Нинішній орендар – «Будинок актора», у свою чергу, може обрати собі будь-яке вільне приміщення, що знаходиться у комунальній власності, виходячи із технічних вимог, необхідних для провадження їхньої діяльності, і звернутися з відповідним клопотанням щодо оренди до КМДА, або ж знайти приміщення на приватному ринку оренди. А вже після завершення реставрації абсолютно спокійно брати участь у конкурсі, – зауважив заступник голови КМДА.

Також Валентин Мондриївський акцентував увагу, що всі роботи, пов’язані із реставрацією пам’ятки архітектури – будівлі Караїмської кенаси, відбуваються і відбуватимуться відкрито для всієї громади.

Рішення про проведення ремонтно-реставраційних робіт у Караїмській кенасі прийняли  на початку 2018 року. При розподілі асигнувань на 2019 рік у рамках Програми соцекономрозвитку на 2018-2020 роки, на завершення проектної документації реставраційних робіт будівлі Караїмської кенаси передбачено півмільйони гривень.

Нагадаємо, cтоличні митці захищатимуть Будинок актора під Київрадою.