Штраф за бурульки у столиці може зрости до 40 тис. грн

Штраф за бурульки у столиці може зрости до 40 тис. грн

Для очищення дахів від буруль та снігу, що утворились внаслідок підвищення температури, територію Києва обстежують інспектори благоустрою. У разі виявлення небезпечних утворень на дахах інспектор благоустрою має право штрафувати відповідального за утримання будинку.

Наразі за не прибирання своєї території передбачені штрафи до 1700 гривень. Втім, ця сума може зрости у понад 20 разів. Про це повідомив перший заступник директора Департаменту міського благоустрою КМДА Тарас Панчій.

- Для більшої мотивації прибирання своєї території балансоутримувачами ми розробили зміни до Адміністративного Кодексу, які знаходиться на розгляді у відповідних комітетах Верховної Ради. Ці зміни спростять складання інспекторами благоустрою адміністративних протоколів і збільшать суми штрафів до 40 тисяч гривень, - зазначивТарас Панчій.

Окрім штрафних санкцій на безвідповідальних балансоутримувачів накладається відповідальність відшкодування матеріальної/моральної шкоди, що була нанесена здоров’ю чи майну через падіння снігу або бурулі з даху своєї будівлі.

Нагадаємо, як отримати компенсацію за неприбраний сніг і ожеледицю.