У Києві вже працюють багато елементів “розумного” міста

У Києві вже працюють багато елементів “розумного” міста

За чотири роки, відколи у Києві почали впроваджувати систему управління смарт-сіті, столиця отримала багато зручних сервісів, які вже увійшли в повсякденне життя киян. Серед них такі успішні проекти як “Відкритий бюджет”, сервіс петицій, система електронних державних закупівель, міський дата-центр, онлайн-запис у дитсадок, система “Поліклініка без черг” та багато інших.  

Про це на відкритті Міжнародного Експо-конгресу Бізнес для розумних міст, розповів заступник голови КМДА Дмитро Давтян, повідомляє Офіційний портал Києва.

- Один із перших проектів, які з’явилися у столиці, був «Відкритий бюджет», який започаткували разом із німецькою компанією SAP. Ще один дуже популярний сервіс – сервіс петицій, яким наразі скористались 600 тис. киян, а у базі зареєстровано 5 тис. петицій, – нагадав він.

Він наголосив, що Київ – перше місто в Україні, яке запровадило систему електронних державних закупівель. Загальна сума економії бюджетних коштів за час її використання сягнула 3,85 млрд грн, сьогодні нею успішно користуються 1 800 організацій.

Крім того, у різних сферах життя міста успішно працюють кілька технологічних проектів - це і міський дата-центр, і система “Поліклініка без черг”, і онлайн-запис у дитсадок.

У рамках проекту Безпечне місто у столиці встановлено майже 7 тис. камер із можливістю розпізнавання облич і автомобільних номерів. Понад 1 200 одиниць комунального транспорту обладнані GPS-трекерами, що в режимі реального часу дозволяє відслідковувати рух комунальної техніки під час прибирання.

- Зараз працюємо над запровадженням єдиного електронного квитка на базі безконтактної карти. Вже встановлено 1 500 валідаторів та триває тестування системи. Єдиний електронний квиток дозволить отримати реальну статистику пасажиропотоку для оптимізації маршруту та вирішити питання компенсації пільгового проїзду. До того ж, це контроль готівки та виведення її з тіні. Це зручний і зрозумілий сервіс для киян та гостей столиці, – підкреслив Дмитро Давтян.

Він наголосив, що нині столична влада зосереджена на пошуку та залученні нових інвестицій та новітніх технологій, необхідних для розвитку міста.

- Ми продовжуємо робити Київ “розумним”, щоб життя у ньому було безпечним та комфортним, – підсумував Дмитро Давтян.

Нагадаємо, експерти з “розумних” міських технологій діляться досвідом у Києві.