Козуля з сердечком: науковці показали фото з Чорнобильської зони

Козуля з сердечком: науковці показали фото з Чорнобильської зони

З’явилася нова підбірка фотографій тварин із Чорнобильського радіаційно-екологічний біосферного заповідника. Неполохані людьми коні та козулі із граційністю позують перед об’єктивами фотоапаратів.

-Мешканці зони відчуження: коні Пржевальського, європейські козулі, тетереви та рябчики, - неймовірно раділи снігопадам та заметам і фотогієнічно виглядали на світлинах наших науковців, - зазначили співробітники заповідника.

Як зазначають фахівці саме взимку ідеально «фотополювати» за тваринами, бо взимку ліс контрастний. А справжніми героями цього фотополювання були сарни – козулі європейські.

-Знайомтесь: козуля європейська, або просто дика коза. Не та, що «коза-дереза, за три копи куплена», а справжня парнокопитна тварина з родини оленевих. Така на вигляд пухнато-плюшева, ніби іграшкова. І справді: густому зимовому хутру козуль з коричнево-сріблястими переливами в чорному обрамленні та «сердешними» білими плямами (і де! – на найпомітнішій частині тіла) можна лише позаздрити. Таким шубам і мороз не страшний! Хоч ці тварини полохливі, але й допитливі. Їм цікаво: хто ж за ними спостерігає?, - пояснюють науковці.

До речі, зовнішній вигляд, особливо, блиск та щільність хутра, свідчать про те, що козулям у Чорнобильському заповіднику живеться, як мінімум, ситно.

Ці копитні, як харчами не перебирають. Їх раціон включає до 900 видів рослин.

 Світлини: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник, Denis Vishnevskiy, Сергей Домашевский