«Мир Вашому дому» від Володимира Висоцького

«Мир Вашому дому» від Володимира Висоцького

26 січня у столичному Будинку офіцерів у постановці Київського Театру поезії й пісні ім. Володимира Висоцького відбудеться традиційна  вистава-концерт, присвячена пам’яті російського «символу епохи» ХХ століття з українським корінням.

 З нашим містом пов’язане життя легендарного актора, співака, поета.

Не можна стверджувати абсолютно безапеляційно, але нині складно назвати барда, поета, виконавця, який міг би позмагатися в популярності з Володимиром Семеновичем Висоцьким. Висоцький був далеким від псевдоестетизму, він змушував розрізняти добро й зло. Кожна його пісня була неабияким вчинком, гострим ножем серед всезагального славослов’я та словоблуддя. Чого ж дивуватися, коли своїми піснями поет «розрізав» натовп на дві половини — на друзів і ворогів? Одні вважали його кумиром, талантом, навіть генієм; інші — нездарою, який «клепає брудні пісеньки, що підривають державні підвалини». Але в кожного з нас — свій Висоцький. Володимира Семеновича без перебільшення можна назвати «енциклопедією моралі сучасності», героєм покоління 1960—80-х років.

Актори Київського театру поезії та пісні під керівництвом Семена Рубчинського двічі на рік (у день народження і в день смерті великого поета) ставлять поетичний спектакль, вечір-реквієм пам’яті  великого барда. Головний герой тут навіть не поет, співак, актор Володимир Висоцький, а її величність Пам’ять.

Концерт-вистава складався з двох циклів пісенної творчості Висоцького: дворової-блатної лірики та воєнних пісень (які сьогодні, в світлі ситуації на сході нашої країни, звучать по-особливому актуально, гостро й болюче — ніби написані вчора). А ще була громадянська позиція поета, життя, відбите у піснях.

– Цього року Володимиру Висоцькому виповнився б 81 рік, - каже організатор концерту, беззмінний керівник Театру поезії та пісні Семен Рубчинський. - І цікавість до його творчості з кожним роком не зменшується, а, навпаки, зростає. Його пісні об'єднують людей. На традиційному Вечорі його пам'яті, який відбудеться 26  січня в Центральному будинку офіцерів ЗСУ, як завжди звучатимуть вірші Висоцького, і, звичайно ж, пісні - військові, філософські, гумористичні. Серед них – «Мир вашому дому», рядок із якої й став назвою Вечора пам’яті. У нас в країні зараз іде війна. Але ми всі, як і загалі всі люди на планеті земля, хочемо миру. А пісні Висоцького об’єднують людей, зміцнюють і дають надію на мирне життя. Це – геній, який обєднує україну й світ!

Семен Рубчинський розповів, що в цьогорічному концерті з’явилися нові актори: Павло Денисенко й Роман Матюта. Ну, як і минулого року, друге відділення почне п’ятирирічна Фрося Мельник. Вона так читає вірші Висоцького, що аж мороз по шкірі йде! Ми, дорослі актори, почувши її виступ були просто шоковані!

Сценаристом і режисером-поставником прем’єри  «Мир вашому дому» виступив артист Тимур Бобровский. 

-Були часи, коли на київських сценах пісні й вірші Висоцького виконували лише артисти Київського театру поезії й пісні. А зараз два Київських молодіжних театри поставили чудові вистави про життя  й творчість Володимира Семеновича  активно діє тепла і креативна галерея «Висоцький» на Воздвиженці, виступає з концертами відомий актор Олексій Горбунов...  І я щасливий, що творчість Висоцького пам’ятають і цінують в Україні! Але саме в наших виставах-концертах звучать тільки пісні й вірші Висоцького,  до того ж, ми відбираємо лише найбільш видовищні, найбільш змістовні й співзвучні нашому часу твори.  І ще: наші глядачі  відрізняються від звичайної  театральної публіки знаннями життя й творчості великого Барда, - Семен Рубчинський.

Нагадаємо, у Києві святкуватимуть день народження Висоцького: програма.