Київ і його «най»: пам’ятники, метро та один ліфт

Київ і його «най»: пам’ятники, метро та один ліфт

Київ - місто із безліччю загадок та красивих панорам. "Вечірній Київ" підготував підбірку цікавих фактів про які ви, можливо, навіть і не здогадуєтесь, коли гуляєте столицею України.

Найменший ліфт 


Розташований в будинку 11-Б на вул. Прорізній. Його ширина всього півметра. Ліфт розрахований на одного пасажира.  За переказами його встановили на замовлення одного з радянських чиновників, якому було важко підніматися по сходах.

Найоригінальніший пам'ятник 


Пам'ятник сміттєвозу, до речі - єдиний у світі, знаходиться за адресою вул. Газопровідна, 2. Пам'ятник встановили до 35-ї річниці «Київспецтрансу» та 10-ї річниці створення Української асоціації автопідприємств санітарної очистки.

Найвищий пам'ятник 


Монумент  «Батьківщина-мати».  Висота - 102 метри. Монумент створений народним художником та скульптором СРСР Василем Бородаєм та відкритий у 1981 році.

Найглибша станція метро 


Станція метро «Арсенальна» розташована на червоній гілці Святошинсько-Броварської лінії. Вона має глибину 105, 5 метрів та наразі є найглибшою станцією у Європі та світі. 

Найкрасивіша станція метро


Станція метро «Золоті ворота» розташована на Сирецько-Печерській лінії зеленої гілки. Її відкрили 31 грудня 1989 року. Багато міжнародних рейтингів включили «Золоті ворота» до переліку  найкрасивіших станцій метро в світі.

Найбільший навчальний заклад


На сьогодні Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» найбільший університет не лише Києва, а й України. Там навчається майже 42 тисячі студентів. Загальний колектив вузу - понад 50 тисяч осіб. За рейтингами ВНЗ входить в трійку найкращих в Україні.