Комунальні війни: хто врятує від підтоплення пам’ятку архітектури на Липках

Комунальні війни: хто врятує від підтоплення  пам’ятку архітектури  на Липках

Керуючі компанії мають полегшувати життя киян – вони відповідають за утримання будинків.  Проте, на практиці, досить часто виникають ситуації, коли керуючі компанії намагаються перекласти відповідальність за наслідки аварій на мешканців будинку або інші структури. Так, яскравим прикладом є ситуація, що виникла із будівлею на вулиці  Заньковецької,  6, у самому серці Києва.  Будинок – пам’ятка архітектури, споруджений за проектом архітектора Мартина Клуга у 1914 році у стилі модерн.

Проте табличка із охоронним статусом не гарантує, що керуюча компанія приділяє будинку особливу увагу.  Так, аварія каналізаційної мережі за вказаною адресою сталася ще наприкінці грудня 2018 року, про що власники приміщень першого поверху одразу повідомили представників керуючої компанії, із якою укладений відповідний договір. А ті  заявили,  що не несуть  відповідальності за пошкоджену ділянку каналізаційної мережі.  Виявилося, що керуюча компанія утримує на балансі мережі лиш до першого колодязя, все інше – відповідальність Київводоканалу.

Звісно, фірми звернулися і до представників Київводоканалу, ті, у свою чергу, зазначили, що згадана частину труби  - «не їхня».  А в той ж час, поки люди шукали вирішення ситуації, фасад будинку та стіни постійно підтоплювало. І це під час морозів.

Мешканці будинку та орендарі приміщень звернулися до «Київводоканалу». Там  максимально розгорнуто надали відповідь. Начальник інформаційного управління Вікторія Олександрівна Яковлєва пояснила, що «Київводоканал» фізично немає змоги вирішувати подібні проблеми.

- «Київводоканал» готовий прийняти мережі на баланс, та немає наказу КМДА. Здійснення ремонту у такому випадку буде нецільовою розтратою коштів, - пояснила пані Яковлєва.

Власники приміщень рятували будинок власним коштом, у той час, керуюча компанія відмовлялась надавати будь-яку допомогу, наголошуючи, що ця проблема - не їхня компетенція.

Як пояснили «Вечірньому Києву» у  Департаменті комунальної власності КМДА, відповідати за патову ситуацію має виключно керуюча компанія.

- Згідно рішення міськради №844/7080, керуюча компанія зобов’язана поставити на баланс каналізаційну частину мережі, що належить до будівлі, і лише після цього, згідно закону, розпорядженням КМДА, вказаний об’єкт можна буде передати на баланс Водоканалу, - відзвітував представник Департаменту Віктор Дмитрович Ткачик.

Наразі у будинку по вулиці Заньковецької, 6 триває ремонт, адже власники першого поверху не могли залишитись осторонь. Одночасно готують  акт перевірки та претензії на повернення витрачених коштів та завданих збитків через аварію.

«Вечірка» пильнуватиме за подіями навколо пам’ятки архітектури та виконанням взятих на себе зобов’язань керуючою компанією.