У найближчі 4 роки на освітлення Києва витратять 2 млрд грн

У найближчі 4 роки на освітлення Києва витратять 2 млрд грн

Постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала Міську цільову програму щодо модернізації систем зовнішнього освітлення столиці, розраховану на період 2018-2022 роки із фінансуванням у розмірі 2,153 млрд грн.

Відповідний проект рішення “Про затвердження Міської цільової програми зовнішнього освітлення міста Києва на період 2018-2022 років” Комісія схвала на своєму засіданні 21 січня 2019 року та рекомендувала його прийняти Київраді.

За інформацією Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, Програма передбачає роботи у кількох важливих напрямах.

По-перше, це модернізація та розширення мереж зовнішнього освітлення вулиць, магістралей, пішохідних переходів та тротуарів, у тому числі: 

- Будівництво мереж сенсорного освітлення на наземних пішохідних переходах міста Києва.

- Розвиток та модернізація мереж зовнішнього освітлення вулиць та транспортних магістралей (10 об’єктів, обсяги фінансування – 239,728 млн грн)

- Капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення м. Києва із заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні (обсяги фінансування – 2,153 млрд грн)

Також передбачені заходи у сфері розвитку публічного простору Києва. Вони включають:

- Будівництво та модернізацію мереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій в м. Києві (279 об’єктів, орієнтовні обсяги фінансування – 105,7 млн.грн);

- Будівництво та ремонт мереж архітектурно-декоративного освітлення та святкового оформлення (обсяги фінансування – 123,898 млн грн);

- Розвиток та модернізацію мереж зовнішнього освітлення парків та скверів (обсяги фінансування – 123,898 млн грн).

Третій важливий напрям Програми – це роботи у секторі житлово-комунального господарства, які передбачають:

- Придбання комунальної техніки та обладнання, обладнання для вуличного освітлення (обсяги фінансування – 187,832 млн грн);

- Технічне переоснащення системи управління та контролю зовнішнім освітленням м. Києва (обсяги фінансування – 70,15 млн грн).

Як розповідав “Вечірній Київ”, на зовнішнє освітлення столиці у 2019 році планують виділити більше мільярда гривень.

Нагадаємо, бюджетна комісія Київради підтримала Міську цільову програму щодо підвищення організації та безпеки дорожнього руху столиці, розраховану на період 2019-2022 роки із фінансуванням у розмірі 2,378 млрд грн.