Для фільму про Стуса обрали нову назву

Для фільму про Стуса обрали нову назву

У прокат стрічка вийде з назвою «Заборонений». Рішення про відмову від імені поета в назві було прийняте через те, що творча група розглядає кіно не лише як біографію конкретної людини, а й як образ часу і уособлення боротьби з режимом.

- Наш фільм розкриє на великому екрані тему українського дисидентства. Сподіваємось, що наші колеги знімуть ще не один фільм про цих людей, адже ми знаємо про їхні долі так мало!, — зазначив .

Картина розповідає про останні роки життя Василя Стуса, про його боротьбу з системою та про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю. Значна частина сюжету розгортається у в’язниці, коли до поета приїжджає агентка КДБ, яка намагається тиснути на нього не силою, а психологічно, тривалими розмовами, в яких вона неймовірно майстерна.

Авторами сценарію є Артемій Кірсанов та Сергій Дзюба (вони ж написали сценарія для картини "Позивний "Бандерас"), продюсером — Артем Денисов. Головні ролі у стрічці виконують Дмитро Ярошенко, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Віталій Салій. Нагадаємо, раніше робочими назвами для фільму були "Стус" і "Птах душі". 

Прем'єра фільму «Заборонений» запланована на осінь 2019-го року. Наразі картина перебуває на стадії постпродукції, тривають перемовини щодо дати релізу.

Нагадаємо, Христина Соловій презентувала кліп до фільму "Крути 1918".