Навігатор на 23-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 23-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають концерти, презентації книжок та зустрічі з різноплановим мистецтвом.

День народження Богдана Ханенка в музеї

23 січня 2019 року виповнюється 170 років від дня народження Богдана Івановича Ханенка – засновника Музею Ханенків, видатного мецената й колекціонера, визначного громадського діяча, який зробив неоціненний внесок у розвиток культури України.  З нагоди дня народження Богдана Ханенка вхід до музею 23 січня вільний. 
А об 11.00 запрошують всіх охочих на презентацію монети до 170-річчя Богдана Ханенка, випущеної Національним банком України.

Коли: 10.30-17.30
Де: музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17

Вечір з колекційним сучасним мистецтвом

Колекція виставки представлятиме одночасно 2 періоди українського Contemporary art - мистецтво періоду трансавангарду (1980-1990-ті рр.) і зовсім сучасні роботи останніх років від найвідоміших українських художників, які раніше не експонувались. На виставці представлено понад 20 робіт класиків сучасного українського мистецтва, серед яких  Олег Голосій, Арсен Савадов, Олександр Ройтбурд, Анатолій Криволап, Тіберій Сільваші тощо. 

Коли: з 11.00 до 19.00
Де: аукціонний дім "Золотое сечение", вул. Леоніда Первомайського, 4
Вхід вільний

Вечір пізнавальний: «Папа Римський Іоанн Павло ІІ»

Кароль Юзеф Войтила, відомий усьому світу під іменем  Папи Римського Іоанна Павла ІІ,  був одним із наймолодших понтифіків в історії та першим слов’янином на Святійшому престолі. Понад чверть століття очолював Римо-католицьку Церкву і ввійшов в історію як реформатор і проповідник високих моральних цінностей. Тамара Бойко розкаже про походження Кароля Войтили, події 1969 року у Новій Гуті, де кардинал  Войтила молитвою зупинив кровопролиття, історію візиту Папи Римського Іоанна Павла ІІ до Биківнянських поховань у 2001 році та про багато інших фактів. 

Коли: о 15.00 
Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, вул. Михайла Грушевського, 1
Вхід вільний

Вечір роздумів: Що було після авангарду? Презентація книжки

У новій монографії мистецтвознавець та головний співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Олексій Роготченко  викладає філософсько-культурологічний аналіз радянської епохи в Україні, відрефлексовує проблеми поєднання мистецтва та тоталітаризму. На презентації будуть присутні й знакові сучасні митці. 

Коли: о 17.00
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102-104
Вартість за вхідним квитком: 100 грн.

Вечір музичний: Різдвяний концерт "Радуйся, земле!" у КМДА

Хто ще не чув колядок-щедрівок або хоче почути їх знову - етнографічний хор "Гомін" імені Леопольда Ященка запрошує. 

Коли: о 18.30 
Де: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36
Вхід вільний

Вечір книжковий: Презентація роману Володимира Арєнєва «Дитя песиголовців»

Роман «Дитя песиголовців» – друга частина трилогії «Сезон кіноварі», продовження книги «Порох із драконових кісток». Книга «Дитя песиголовців» була названа «Підлітковим фентезі 2018 року» за версією порталу «Барабука», увійшла до короткого списку премії «Літакцент», а також потрапила до списку найкращих книг 2018 року за версією книгоблогерів.
Марта на прізвисько Відьма знає, чому батько повернувся з-за річки саме таким. Та вона досі не уявляє, що тепер їй робити і як його врятувати. Здається, єдина людина, котра може допомогти, — класний керівник Людвіг Штоц, та він віднедавна дуже сильно змінився. І це не дивно: після того, як в місті з’явилися песиголовці, все пішло шкереберть. Так, неначе минуле прокинулося й проростає у теперішньому житті гострими драконячими зубами…

Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є»,вул. Хрещатик, 46.
Вхід вільний

Вечір історичний: до 101 річниці бою під Крутами

Лекція присвячена українським студентам-воякам, які у січні 1918 р. у бою під Крутами віддали своє життя, захищаючи Україну. Оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ більшовиків, ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Коли: о 19.00
Де:  вул. Зоологічна, 3я
Вхід вільний​

Арт-Середа: панічний вечір з художницею

Анна Тиха намагатиметься зобразити людську свідомість за допомогою величезної конструкції. Фільм-інсталяція передаватиме процеси зародження та перебігу паніки, які Анна переживає на власному досвіді. Загальна тривалість фільму півтори години і за вечір він буде програватися двічі, з 19:00 та з 20:30.

Коли: о 19.00
Де: IZONE, 4 поверх, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний

Вечір  в гостях у Моцарта

Напередодні дня народження Вольфганга Моцарта запрошують на концерт, де ви почуєте найвідоміші твори композитора, поринете в атмосеру, яка панувала в часи його життя, почуєте цікаві історії та факти. Також під час концерту використовуються слайди. Музичний супровід здійснить Національний камерний ансамбль "Київські солісти".

Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7, 
Вартість квитків: 120-200 грн.

Зимовий кінопоказ: "Страшні казки"

Фільм 2015 року режисера Маттео Гарроне за казками письменника Джамбаттисти Базіле.  Отримав національну кінопремію Італії - Давид ді Донателло 2016 за кращу режисуру, кращий костюм, кращу операторську роботу, кращі візуальні ефекти, кращий макіяж і кращі зачіски. В основі сюжету  -  три казки Базіле з включенням тем з інших казок.

Коли: о 19.30
Де: Vagabond Cafe & Vintage Corner, вул. Сковороди, 7
Вхід вільний