Коли кияни - ветерани АТО отримають квартири: є варіанти

Коли кияни - ветерани АТО отримають квартири: є варіанти

Чи зможуть кияни - учасники антитеррористичної операції отримати квартири у Києві, як пообіцяла влада столиці? На це питання відповів заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

-Ми розробили концепцію по забезпеченню житлом ветеранів війни з Россією. В середині лютого вона буде представлена на розгляд Київради, - говорить Олександр Спасибко. – За цією концепцєю протягом 3-5 років ветерани будуть повністю забезпечені житлом. Нині на квартирному обліку стоїть 3 тисячі сімей ветеранів. Повністю забезпечили квартирами 363 сім’ї  загиблих героїв, а також інвалідів 1,2,3 групи з числа АТОвців.

У концепції передбачається: забезпечення ветеранів квартирами повністю за кошти бюджета міста; забезпечення за програмою «50 на 50», де 50 відсотків вартості сплачує місто; передача квартир місту від комерційного будівництва будинків і надання їх ветеранам АТО.

Якщо ветерану зрозуміло, що чекати своєї черги в 3 тисячі чоловік доведеться довго, але у людини є можливість сплатити 50 відсотків вартості нового житла, він може написати заяву й брати участь у програмі «50 на 50».

Стосовно компенсації грошима вартості земельних ділянок сім’ям загиблих героїв, які вони можуть отримати від влади столиці. Ми вже виділили 142 ділянки, але через брак землі у межах міста, пропонуємо замінити земельні наділи грошовою компенсацією. Вона сягатиме 768 тисяч гривень (400 неоподатковуваних мінімумів). Така пропозиція виникла не тільки через брак землі, а ще й тому, що практика показала: люди не мають коштів будувати на цій землі. А отримавши компенсацію, сім’ї загиблих зможуть витратити їх на свої соціальні потреби, купити квартиру абощо.

Іншим учасникам АТО ми не взмозі надати земельні ділянки, бо їх немає. Й про грошову компенсацію на даному етапі мову не ведемо.

Нагадаємо, у Києві проживає більше 26 тисяч ветеранів. У 2017 році у Києві побудовано й введено в експлуатацію 1млн.733 тисячі квадратних метрів житла – 28190 квартир.

За 9 місяців 2019 року у столиці побудовано 616 тисяч 200 квадратних метрів житла.