Задля покращення імунізації Україна по-іншому плануватиме закупівлі вакцин

Задля покращення імунізації Україна по-іншому плануватиме закупівлі вакцин

Міністерство охорони здоров’я України розробило, а Уряд затвердив, нову, відповідну міжнародним стандартам, методику розрахунку потреби вакцин, яка передбачає трирічне планування під час їх закупівель. Відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів були прийняті у січні цього року.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- В методиці передбачено багаторічне планування національної програми імунізації і створення 25% буферного запасу вакцин із урахуванням потреби в вакцинах як для планових щеплень, так і для посиленої імунізації. Таким чином, планується отримати максимально точні розрахунки потреби, підвищити ефективність використання бюджетних коштів та максимально забезпечити українців необхідними вакцинами, - говориться у повідомленні.

За інформацією КМУ, нова методика розрахунку потреби вакцин відповідає міжнародним стандартам, оскільки до роботи над нею долучились такі міжнародні організації, як Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

ВООЗ позитивно оцінила перехід України на багаторічне планування вакцин та поставок, адже нові підходи є запорукою безперебійного постачання безпечних та якісних вакцин. Це дозволить поліпшити надання послуг імунізації в кожному медичному закладі країни.

Щоб налагодити багаторічне планування в Україні, Центр громадського здоров’я МОЗ разом із ВООЗ провели серію навчально-практичних семінарів для фахівців з регіонів. Учасники семінарів освоювали нові методики оцінювання цільової групи та прогнозування постачання вакцин. Розглянули також прогнозування потреби й попиту на вакцини з огляду на спалах кору та заходи додаткової імунізації проти поліомієліту.

Нагадаємо, минулого тижня від ускладнень кору померло троє українців.