На безпеку дорожнього руху у Києві спрямують понад 2 млрд грн

На безпеку дорожнього руху у Києві спрямують понад 2 млрд грн

Постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала Міську цільову програму щодо підвищення організації та безпеки дорожнього руху столиці, розраховану на період 2019-2022 роки з фінансуванням у розмірі 2,378 млрд грн, із яких 1,311 млрд грн. планується виділити з міського бюджету, а 1,068 млрд грн – отримати у кредит від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Відповідний проект рішення “Про затвердження Міської цільової програми підвищення організації та безпеки дорожнього руху столиці до 2022 року” Комісія схвалила на своєму засіданні 21 січня 2019 року та рекомендувала прийняти його Київраді.

За інформацією Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, 9 липня 2018 року між Україною та ЄІБ була підписана фінансова угода щодо реалізації проекту “Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України”,  який буде здійснюватись в 2019-2022 роках за кредитні кошти банку, на загальну суму 26,7 млн євро (1,068 млрд грн.) Одним із бенефіціарів Проекту визначено КП “Центр організації дорожнього руху”, яким спільно з ЄІБ відпрацьовано та погоджено проектні пропозиції до Проекту, які містяться в Міській цільовій програмі.

Сама Програма розрахована на 4 роки та спрямована на зниження кількості дорожньо-транспортних пригод, смертності та травматизму в столиці.

У рамках Програми передбачено:

- Заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на аварійно-небезпечних ділянках (на це до 2022 року планується витратити 58 млн грн);

- Модернізація перехресть (за 48,2 млн грн);

- Будівництво елементів благоустрою на вулично-дорожній мережі м. Києва (за 48,1 млн грн).

Задля підвищення безпечності доріг та дорожньої інфраструктури планується здійснити модернізацію центрального пункту керування АСКДР, будівництво світлофорних об’єктів (на суму 292,6 млн грн), а також будівництво ліній зв’язку на вулично-дорожній мережі та створення єдиної бази геопросторової схеми організації дорожнього руху (ОДР) в м. Києві.

- Виконання всіх заходів, зазначених у цільовій програмі, має змінити тенденцію надвисокої небезпеки дорожнього руху. До прикладу, у планах будівництво елементів благоустрою на столичних автошляхах та модернізація перехресть. На це ми запланували понад 96 мільйонів гривень. На створення належних умов для людей з обмеженими фізичними можливостями закладено 8,3 мільйона. Тут ідеться про пристосування тротуарів та пішохідних переходів для людей з інвалідністю, - зазначив голова Комісії з питань бюджету Андрій Странніков.

Загалом, на думку членів Комісії, реалізація Програми дасть можливість у 2022 році скоротити кількість смертельних випадків на дорогах міста на 30%у порівнянні з 2015 роком.

Нагадаємо, постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку погодилася прийняти до комунальної власності міста Києва Центральну стоматологічну поліклініку Міністерства охорони здоров’я України.