Кияни об’єднали два береги Дніпра «живим» ланцюгом

Кияни об’єднали два береги Дніпра «живим» ланцюгом

Сьогодні, на мосту Патона Сотні киян згуртувалися у «живий ланцюг» і поєднали синьо-жовтим прапором обидва береги Дніпра. Таким чином активісти нагадали про історичну подію 100-річної давності — об'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Україну.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА

-Україно, вітаю з Днем Соборності! Сьогодні ми святкували 100 років. Я дуже радий, що нам вдалося об’єднати два береги Дніпра живим ланцюгом, цими руками. Ми утворили тридцятиметровий синьо-жовтий прапор та вшанували пам’ять усіх хто поклав своє життя за Соборну Україну, - коментує Вадим Васильчук, ініціатор акції Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона - 2019.

Учасники акції несли два полотнища в кольорах українського прапора: з лівого берега - жовте, з правого - блакитне. В акції безпосередньо брали участь люди різного віку - від найменших, які прийшли з батьками, до поважних пенсіонерів.

-Ми дуже вражені цією подією. Тут надзвичайна атмосфера й відчувається справжній українських дух,- розповідають шестикласники Дмитро та Сергій.

Нагадаємо, офіційний державний статус День соборності України отримав в 1999 році після указу президента країни Леоніда Кучми. Але і до цього українці проводили пам'ятні акції в цей день. Найяскравіша - 21 груденя 1990 року, коли жителі багатьох населених пунктів, взявшись за руки, створили живий безперервний ланцюг від Києва до Львова.