Лікарів змусять вчитися безперервно

Лікарів змусять вчитися безперервно

Міністерство охорони здоров’я України впроваджує сучасний підхід до навчання лікарів - безперервний професійний розвиток (БПР). Це означає, що лікарі мають вдосконалювати свої професійні вміння не лише перед атестацією, а й впродовж усього періоду лікарської практики. Відповідний наказ про «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів», МОЗ оприлюднило для громадського обговорення.

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я.

- Безперервний професійний розвиток  принципово відрізняється тим, що з його впровадженням лікарі навчатимуться постійно впродовж життя. Лікарі самі обиратимуть і заходи професійного розвитку – відвідати конференцію з питань серцево-судинних захворювань чи взяти участь у семінарі з подолання туберкульозу, пройти стажування в закордонній клініці чи записатись на курси тощо. Це дозволить пристосовувати навчання до потреб конкретної медичної практики у конкретному лікувальному закладі, - говориться у повідомленні.

За інформацією МОЗ, безперервний професійний розвиток надає суттєві переваги як для лікарів, так і для пацієнтів.

Переваги БПР для лікарів:

- свобода у виборі теми й форми навчання. Відповідно до нової моделі має відбутися демонополізація освіти: тепер вибір місця чи організації переходить до лікаря;

- постійний розвиток, що дозволить бути конкурентоспроможним у професії;

- можливість інтегруватись у світову медичну спільноту через відвідування акредитованих міжнародними організаціями заходів БПР в Україні та за її межами;

- спрощення процедури атестації (подання звіту про професійну діяльність за останні три роки та співбесіда з комісією не передбачені у новому порядку атестації).

Переваги БПР для пацієнтів:

- кваліфікований та компетентний лікар, який кожного року вдосконалює свої медичні навички та знання.

Новий підхід скасовує обмеження із вибору освітніх провайдерів для лікарів, що фактично демонополізує ринок із послуг післядипломної медичної освіти. Замість преференцій виключно державним провайдерам цих послуг, ринок відкриється для вільної конкуренції.

Нагадаємо, МОЗ розробило проект Технічного регламенту на косметичну продукцію, який забороняє випробування косметики на тваринах, а також втричі збільшує для виробників перелік інгредієнтів, використання яких буде заборонено, як небезпечних.