Київські школярі позмагаються за "Кубок експериментального ракетобудування"

Київські школярі позмагаються за "Кубок експериментального ракетобудування"

Розпочато реєстрацію на конкурс "Кубок експериментального ракетобудування". Студенти конструкторського бюро NAURocket разом з Київським палацом дітей та юнацтва  запрошують до участі у чемпіонаті експериментального ракетобудування команди школярів старших класів, позашкільних закладів освіти, студенти коледжів, університетів. 

- Досвід побудови ракет, ракетомоделювання, авіамоделізму не має значення. Головне бажання запустити свою ракету, - запевняють організатори.

Команда складається з 2-10 людей під керівництвом повнолітнього учасника команди (викладача, вчителя, керівника гуртка, студента). 

Кожна команда повинна спроектувати, виготовити та запустити ракету експериментального класа, що відповідає умовам змагання. Для команд і керівників команд, які вперше будують ракету, будуть проведені заняття з ракетобудування достатні для побудови ракети.

Двигуни для запусків будуть надані організаторами. Параметри двигуна: Сумарний імпульс 250 Н*с, час роботи 1,5 с, средняя тяга 170 Н. Габарити двигуна: довжина 350 мм, діаметр 33,4 мм, маса 440г.

Матеріали для виготовлення ракет та інструменти надають організатори.

Ракета повинна відповідати таким вимогам:

  • розміри і маса ракети визначаються з розрахунку, що висота польоту складає від 300 до 700 м;
  • ракета повинна мати на борту електроніку, мінімальна задача якої - викид парашута. Наприклад, магнітний чи оптичний датчик апогея. Також можливе встановлення польотного контроллера на базі, наприклад, Arduino з датчиками тиску, прискорення і обертання, такий контроллер може записувати параметри польоту.
  • ракета повинна мати систему викиду парашута, що не містить порохового заряду або інших піротехнічних елементів (наприклад, з використанням резинки, пружини, пневматичної системи тощо). Допускається використання ніхромового дроту.

Етапи проведення чемпіонату:

  1. до 20.02 - реєстрація команд
  2. 20.02 - 20.03 - навчання команд основам ракетобудування
  3. до 31.03 - подання командами проектів ракет та списку витратних матеріалів для їх виготовлення.
  4. квітень-травень - виготовлення ракет
  5. початок червня - запуски!

Питання можна задавати на сторінці NAURocket

Реєстрація триватиме до 20 лютого.