Бусборди можуть з’явитися на зупинках громадського транспорту в Україні

Бусборди можуть з’явитися на зупинках громадського транспорту в Україні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України хоче запропонувати для зупинок громадського транспорту проектувати спеціальні увігнуті бордюри – “бусборди” (busbord), зручні для безперешкодного доступу до транспорту людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Нині Мінрегіонбуд розглядає можливість внесення відповідних змін до ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” щодо будівництва зупинок громадського транспорту.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Ми зараз вивчаємо доцільність внесення в ДБН норми щодо проектування на зупинках транспорту зручних увігнутих бордюрів, завдяки яким низькопідлоговий автобус чи тролейбус зможе під’їжджати впритул до посадкової платформи, не створюючи зазорів. Це потрібно для підвищення доступності громадського транспорту для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Це європейський рівень транспортної інфраструктури, – розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Доцільність влаштування таких бордюрів може залежати від ситуації: конкретного маршруту та наявності низькопідлогового громадського транспорту на цьому маршруті.

Ці бордюри в Європі називаються “busbord” і представляють собою бетонні профілі із увігнутою частиною, при наїзді на які колеса транспорту не пошкоджуються. Вперше такі бусборди почали використовуватися у 90-х роках у німецькому місті Кассель. Вже до 2010 року вони отримали поширення у Німеччині, а згодом і у Європі.

За словами Лева Парцхаладзе, пропозиція з впровадження в Україні таких засобів сприятиме створенню ефективного безбар’єрного простору на зупинках громадського транспорту і направлена на підвищення якості обслуговування в громадському транспорті та його популяризації на користь розвитку міст.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Довідка. ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.

Нагадаємо, нові галузеві будівельні норми щодо проектування доріг з асфальтобетонним покриттям (ГБН В.2.3-37641918-559 “Автомобільні дороги. Дорожній одяг нежорсткий. Проектування”) встановлюють сучасні вимоги до проектування автомобільних доріг європейської якості.