В столиці прозвучать забуті пісні Української Революції

В столиці прозвучать забуті пісні Української Революції

Урочистий концерт "Од синього Дону до сивих Карпат" гурту «Хорея Козацька» приурочений до відзначення знаменної дати 100 -ліття соборності України. Звучатимуть пісні доби Української Революції та визвольних змагань 1917–1921 років. Запрошують усіх охочих почути твори, які не звучали в Україні майже століття. Хорея Козацька оживила та озвучила ці музичні та поетичні шедеври. 

Результатом праці є два альбоми пісень Української Революції, які ми пропонуємо вашій увазі. Це пісні — артефакти доби великого українського зриву та Українського Відродження 1917–1921 років. Серед таких творів і «Запорізький марш» Миколи Лисенка на слова Володимира Самійленка, і «Покинь, мій синочку, ридати» Кирила Стеценка на слова Олександра Олеся, «Для всіх ти мертва і смішна» Якова Степового на слова Олександра Олеся та багато інших.

- Це плід моєї 30-річної наукової діяльності, пошуку правдивих музичних пам'яток. Пісні розшукав по архівах та бібліотечних фондах. Ми живемо в добу неофольклору, неоміфології, коли за історичні пісні часто видаються написані набагато пізніше. Тому важливо уникати фейків і маніпуляцій, - зауважив вокаліст гурту "Хорея Козацька Тарас Компаніченко. - Ці пісні дійсно були популярними за доби УНР. Їх співали на урочистих подіях, віськових мітінгах, при відновленні "Просвіт", відкритті гімназій та університетів. Вони передають дух тодішніх ідей та цінностей  - рівність, братерство, освіта, жертва заради власної країни. Важливо, що до їх спільного створення долучалися не тільки галичани та січові стрільці, а українці по обидва боки Дніпра. Багато творів були забуті і не звучали в Україні багато років.   

Коли: о 19.00
Де: Будинок Звукозапису Українського Радіо, вулиця Леоніда Первомайського, 5-Б
Вартість квитків: 180-250 грн.

Для тих, хто не має змоги відвідати захід, о 19:20 в ефірі UA: Культура розпочнеться трансляція наживо концертної програми.